۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰
کد خبر: . ۷۶٬۵۸۹
یک هزار و ۸۲۲ طرح سرمایه‌گذاری در روستاهای زنجان ایجاد می‌شود

زنجان- خواجه‌ای، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی زنجان گفت: در قالب طرح توسعه پایدار منظومه‌های روستایی تعداد یک هزار و ۸۲۲ طرح سرمایه گذاری در روستاهای استان ایجاد می‌شود.

رضا خواجه ای در گفتگو با خبرنگار بازار به برنامه توسعه اقتصادی، اشتغالزایی و طرح توسعه پایدار منظومه‌های روستایی استان زنجان اشاره کرد و گفت: این برنامه و طرح که به صورت پایلوت کشوری در سطح تمام منظومه‌های استان ۱۷ بخش از سال ۹۷ در استان شروع شده بود پس از طی مراحل مطالعه و بررسی‌های کارشناسی کارگروه‌ها و کمیته‌های مرتبط، به تصویب شورای برنامه ریزی و توسعه استان رسید.

وی اظهار کرد: در قالب این برنامه تعداد یک هزار و ۸۲۲ طرح سرمایه گذاری با مشارکت جوامع محلی در سطح روستاهای استان ایجاد می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی زنجان گفت: از این تعداد ۱۷۵ طرح قابلیت برندینگ و ۳۷۸ طرح دارای مشخصه کارآفرینی خواهد بود و برای هفت هزار و ۹۴ نفر زمینه ایجاد اشتغال فراهم می‌شود.

خواجه ای با بیان اینکه تعداد ۹۵۶ پروژه عمرانی دارای اولویت برای سال‌های اول و دوم اجرای طرح پیش بینی شده است، ابراز داشت: این طرح به‌لحاظ جایگاه طرح فرا دست طرح هادی روستایی و طرح‌های دیگر در سطح منظومه قلمداد می‌گردد. 

وی افزود: برنامه توسعه اقتصادی، اشتغالزایی و طرح توسعه پایدار منظومه‌های روستایی استان به منظور توسعه پایدار سکونتگاه‌های روستایی از طریق انتظام فضایی منظومه‌های روستایی در قالب شبکه‌های محلی و ناحیه‌ای و با تاکید بر روابط و پیوندهای روستایی- شهری تدوین شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی زنجان ابراز داشت: هدف اصلی طرح توسعه پایدار منظومه‌های روستایی پیشرفت منظومه‌های روستایی مبتنی بر اصول برنامه ریزی فضایی توسعه پایدار است.

۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰
کد خبر: ۷۶٬۵۸۹

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 3 =