۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۷
کد خبر: . ۷۶٬۰۷۳
رشد ۳۴.۵ هزار میلیارد ریالی پرتفوی بورسی «ثمسکن»

گروه سرمایه گذاری مسکن در صورت های مالی ۱۲ماهه خود از رشد ۳۴هزار و ۵۶۴میلیارد و ۲۷۱میلیون ریالی پرتفوی بورسی خبر داد.

به گزارش بازار به نقل از بازار سرمایه ایران، در گزارش یکساله منتهی به ۳۰ آذر ۱۳۹۹ گروه سرمایه گذاری مسکن، سود هرسهم ۳۱۱ریال محقق شده است که در مقایسه با فعالیت سال قبل آن با رشد ۲۴۹درصدی همراه شده است.

همچنین سود عملیاتی این شرکت با رشد ۲۲۳درصدی به یک هزار و ۷۱۰میلیارد ریال، سود خالص با رشد ۲۵۱درصدی به یک هزار و ۷۰۹میلیارد ریال و سود انباشته پایان دوره با رشد ۱۱۱درصدی به ۲هزار و ۹۷۶میلیارد ریال رسید.

«ثمسکن» گزارش سالانه خود پرتفوی سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس را با رشد ۳۴هزار و ۵۶۴میلیارد و ۲۷۱میلیون ریالی منتشر کرد. در آن بهای تمام شده با رشد یک هزار و ۴۱۰میلیارد ریالی به ۵هزار و ۴۰۱میلیارد ریال رسید. همچنین ارزش بازار آن با رشد ۲۵هزار و ۴۳۲میلیارد ریالی به ۳۹هزار و ۹۶۵میلیارد ریال بالغ شده است.

این شرکت در مدت مورد گزارش مبلغ سهام واگذار شده را ۳هزار و ۳۷میلیارد ریال اعلام کرد که از این محل سود واگذاری یک هزار و ۶۴۹میلیارد ریال رقم خورده است. همچنین سهام تحصیل شده این دوره نیز به مبلغ ۲هزار و ۷۷۸میلیارد ریال رسیده است.

در اهداف پیش روی این شرکت اعلام شده است که با توجه به شرایط بازار سرمایه و شرکتهای سرمایه پذیر و فعالیت اصلی شرکت (ساخت و ساز) بررسی و ترکیب پرتفوی اکثر آنها سرمایه گذاری در شرکتهای بورسی، فرابورسی و غیر بورسی ساختمانی خواهد بود. همچنین شرکت درصدد عرضه اولیه یکی از بزرگترین شرکتهای تابعه خود (شرکت سرمایه‌گذاری مسکن جنوب) در فرابورس ایران است و پذیرش این شرکت در شهریور ماه انجام گرفته و اساسنامه شرکت نیز منطبق با اساسنامه نمونه سازمان بورس و اوراق بهادار شده است. در حال حاضر شرکت در مرحله درج نماد قرار دارد. همچنین برای اصلاح ساختار مالی شرکت جهت آمادگی هر چه بیشتر عرضه در بازار سرمایه، افزایش سرمایه شرکت از محل مطالبات حال شده از مبلغ ۷۰۰ میلیارد ریال به مبلغ ۹۰۰ میلیارد ریال اجرایی شده است.

۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۷
کد خبر: ۷۶٬۰۷۳

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 4 =