جزئیات تازه در مورد قبض ۴۰ میلیاردی استخراج بیت کوین+ تصویر

تصویر قبض ۴۰ میلیاردی برق که در روزهای گذشته از طرف شرکت برق کرمان منتشر شده، دردسرهای تازه ای را برای شرکتی ایجاد کرده که هیچ ارتباطی به استخراج رمز ارز نداشته به همین منظور این مشترک خواستار شفاف سازی بیشتر و اعلام نام دقیق آن شده است.

بازار؛ گروه انرژی: انتشار تصویر قبض برق ۴۰ میلیاردی از سوی شرکت برق منطقه ای کرمان طی روزهای گذشته بحث داغ رسانه ها و شبکه های اجتماعی شده بود. قبضی که به نظر می رسد دردسر بزرگی برای یک مشترک دیگر تبدیل شده که تقریبا هیچ ارتباطی با استخراج بیت کوین ندارد .

به گزارش خبرنگار ما، قبض برق صادره از سوی شرکت برق منطقه ای کرمان به مبلغ ۴۰۶.۸۷۶.۸۰۰.۰۰۰ ریال که به نام شرکت سرمایه گذاری ایران و چین صادر شده در اصل متعلق به شرکت دیگری به نام شرکت گروه توسعه سرمایه گذاری ایران و چین با شماره شناسه ملی ۱۴۰۰۶۶۴۵۹۵۵ بوده که در زمینه استخراج بیت کوین در ایران فعالیت می کند.

این درحالی است که شرکت سرمایه گذاری ایران و چین که قبض برق مذکور اشتباها به نام آنها صادر شده در زمینه های دیگری از جمله فعالیت های بازرگانی و سرمایه گذاری با شناسه ملی ۱۰۹۸۰۲۲۶۲۸۰ در ایران فعالیت می کند و انتشار این قبض برق اعتراض این شرکت را به دنبال داشته است.

پیگیری های خبرنگار ما حاکی از این بوده این دو شرکت هیچگونه ارتباطی با یکدیگر نداشته و عدم درج نام کامل شرکت استخراج کننده بیت کوین در قبض مذکور تبعات متعددی برای شرکت سرمایه گذاری ایران و چین به دنبال داشته است. از همین رو این شرکت طی نامه ای به شرکت برق منطقه ای کرمان خواستار شفاف سازی در این زمینه و اصلاح نام مشترک بهره بردار شده است.

از طرفی طی روزهای گذشته و پس از انتشار این قبض برق جنجالی شرکت برق منطقه ای کرمان اطلاعیه ای در خصوص این مشترک منتشر کرد که در آن اطلاعیه نیز همان اشتباه مندرج در قبض تکرار شده و نام مشترک اصلاح نشده بود. این در حالی است که انتظار می رود این شرکت با اعلام نام دقیق شرکت گروه توسعه سرمایه گذاری ایران و چین به عنوان مشترک بهره بردار مزرعه استخراج ارز دیجیتال شفاف سازی لازم را انجام دهد.

در همین زمینه رضا گلوی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری ایران و چین که نام شرکت متبوعش به اشتباه در این قبض برق منتشر شده با ارسال نامه ای به شرکت برق منطقه ای کرمان خواستار اطلاع رسانی دقیق و انجام اصلاحات لازم شده است.

رضا گلوی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری ایران و چین در خصوص این قبض برق خطاب به شرکت سهامی برق استان کرمان گفت: قبض برق آبان ماه گروه توسعه سرمایه گذاری ایران و چین(شرکت سهامی خاص) به شماره شناسه ملی ۱۴۰۰۶۶۴۵۹۵۵ با نام کامل این شرکت صادر نشده و اشتباها به نام شرکت سرمایه گذاری ایران و چین صادر شده است.

وی در ادامه بیان کرد که شرکت سرمایه گذاری ایران و چین دارای شماره شناسه ملی ۱۰۹۸۰۲۲۶۲۸۰ بوده و شرکتی با مسئولیت محدود و ثبت کیش است. رضا گلوی در ادامه اظهار کرد که با وجود این تشابه اسم میان دو شرکت هیچ گونه همکاری، نسبت، قرابت و مشارکتی بیان آنها وجود ندارد و سهامداران این دو شرکت کاملا متفاوت از یکدیگر هستند.

او گفت: با بروز قطعی‌های متعدد برق طی روزهای اخیر در نقاط مختلف کشور و مطرح شدن تأثیر فعالیت مجاز و غیرمجاز استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال و انتشار قبضی منتسب به فعالیت مزرعه‌ مجاز استخراج ارزهای دیجیتال شهرستان رفسنجان در شبکه های اجتماعی با نام شرکت سرمایه گذاری ایران و چین، چالش های متعددی برای آنها ایجاد کرده و روند فعالیت های آنها را تحت شعاع خود قرار داده است.

۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۲
کد خبر: ۶۸٬۳۰۸

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 13 =