۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۱
کد خبر: . ۶٬۶۷۲
احکام بودجه ای تورم زا اصلاح می شود

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور گفت: تلاش می‌کنیم بودجه سال ۹۹ تا قبل از پایان سال تعیین تکلیف شود.

به گزارش بازار به نقل از خانه ملت، هادی قوامی با اشاره به ارجاع گزارش کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ به این کمیسیون برای اصلاح و بررسی مجدد گفت: با توجه به تبصره ۳ ماده ۱۸۲ آیین‌نامه داخلی مجلس که نسبت به رد کلیات بودجه در صحن علنی بعد از تصویب آن در کمیسیون تلفیق بودجه مسکوت مانده است، نمایندگان با رأی استمزاجی موافقت خود را با ارجاع لایحه بودجه به این کمیسیون اعلام کردند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور تصریح کرد: قرار شد مواردی که بیشتر مورد انتقاد و مخالفت نمایندگان در صحن علنی مجلس قرار گرفته، با همراهی دولت و سازمان برنامه و بودجه اصلاح و تصویب شود.

قوامی با بیان اینکه عمده مخالفت نمایندگان نسبت به واقعی شدن ارقام بودجه سال ۹۹ بود، اظهار داشت: نمایندگان نسبت به مولدسازی دارایی‌های دولت یا میزان اوراق مشارکت انتقاداتی داشته و اعلام می‌کردند که ارقام آنها بسیار بالاتر از میزان واقعی در بودجه نوشته شده است.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بحث شفافیت بودجه، میزان حساب‌های بانکی، میزان حساب اشخاص حقیقی و حقوقی هم از دیگر موارد مورد انتقاد نمایندگان بود که قرار است بر اساس بررسی مجدد انضباط بودجه‌ای بیشتر شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور با اشاره به دیگر موارد مورد انتقاد نمایندگان گفت: کمک‌های معیشتی و کمک به افراد نیازمند از دیگر مسائل جدی مورد بحث در نشست کمیسیون تلفیق بودجه است.

وی ادامه داد: همچنین وضعیت بودجه‌های عمرانی باید در لایحه بودجه واقعی‌تر شود زیرا نمایندگان معتقدند زمانی که دولت ۷۰ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی تخصیص می‌دهد، تنها ۵۰ درصد آن محقق می‌شود بنابراین مجلس باید همان میزان واقعی را در بودجه سال آینده لحاظ کند.

قوامی با اشاره به اینکه بررسی و اصلاح جدول شماره ۱۴ بودجه هم از دیگر موارد قابل تأمل است، بیان داشت: ۲۶۰ هزار میلیارد تومان از منابع مربوط به بحث هدفمندی یارانه‌ها و فروش حامل‌های انرژی است که باید بررسی شود چه میزان از آن امکان‌پذیر است تا در سرجمع بودجه کشور لحاظ شود و شفافیت بودجه افزایش پیدا کند.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه یکسری از احکام بودجه‌ای که شاید حالت تورمی داشته باشد هم اصلاح خواهد شد، اظهار داشت: برای همراستایی بیشتر بین دولت و مجلس، مشورت‌هایی با سازمان برنامه و بودجه و مرکز پژوهش‌های مجلس بر روی سرفصل‌های بودجه انجام خواهد شد و تا جای ممکن اصلاحات صورت خواهد گرفت.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور تأکید کرد: تلاش می‌کنیم تا گزارش لایحه بودجه سال ۹۹ را تا روز یکشنبه آماده و به صحن علنی ارائه کنیم تا بودجه سال آینده قبل از پایان سال تعیین تکلیف شود.

۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۱
کد خبر: ۶٬۶۷۲

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 3 =