۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۵
کد خبر: . ۶۴٬۱۴۵
بسترسازی برای اجرای بسته حمایتی زنجیره صنعت فلزات گرانبها

آقامحمدی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به وضعیت صنعت فلزات گرانبها و گوهر سنگ‌ها گفت: باید برای اجرای بسته حمایتی زنجیره صنعت فلزات گرانبها، بسترسازی شود.

به گزارش بازار، علی آقامحمدی، با تاکید بر اجرای این بسته که با همکاری ذینفعان تدوین شده، افزود: برنامه‌های اجرایی زنجیره فلزات گرانبها و گوهرسنگ‌ها باید به صورت منسجم و یکپارچه و از یک متولی مشخص در بخش خصوصی که در برگیرنده نظرات همه ذی نفعان این زنجیره صنعتی است، اعلام شود.

وی اضافه کرد: بخش خصوصی باید با تشکیل کارگروهی، مهمترین اولویت‌های این صنعت را شناسایی و در قالب برنامه مشخص که دورنمای توسعه این صنعت را هدفگذاری کرده، موضوعات کلیدی، چالش‌ها و مشکلات قانونی ارائه کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: سندی راهبردی که برای توسعه این صنعت تدوین شده، باید قابلیت اجرایی توسط فعالان این صنعت را داشته باشد.

آقامحمدی افزود: باید با اتکاء به توانایی‌های موجود در صنعت، اهداف پیش بینی شده اجرایی و موانع موجود نیز شناسایی و رفع شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر طبقه بندی چالش‌ها و دغدغه‌های پیش روی این صنعت، تصریح کرد: متولیان این صنعت، باید در کنار هم و به صورت یکپارچه برای توسعه این صنعت تصمیم بگیرند.

آقامحمدی افزود: باید یک صدای مشخص از این صنعت به گوش برسد و همه متولیان در این صنعت، اعم از تولید کننده و صادرکننده در قالب یک طرح مشخص، موضوعات کلیدی نظیر افزایش ظرفیت تولید، صادرات و... را ارائه کنند.

بررسی سند توسعه‌ای ۴ زنجیره صنعتی با همکاری تشکل‌های تخصصی
معاون امور صنایع وزارت صمت نیز از تدوین بسته توسعه‌ای برای بهبود وضعیت تولید و تجارت در ۴ رشته صنعتی اولویت دار و همچنین ارائه بسته حمایتی زنجیره صنعت فلزات‌گرانب‌ها و گوهرسنگ‌ها با همکاری دستگاه‌های ذیربط و تشکل‌های ذیل این ۴ رشته فعالیت، خبر داد.

مهدی صادقی نیارکی افزود: پیشنهادات اجرایی و عملیاتی با هماهنگی بخش خصوصی و دستگاه‌های ذیربط در قالب بسته بهبود وضعیت تولید و تجارت در زنجیره صنعت فلزات‌گرانب‌ها و گوهرسنگ‌ها برای ارائه به ستاد اقتصادی دولت، تدوین خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری نشست‌های متعدد با تشکل‌ها و دستگاه‌های ذیربط و تدوین چشم انداز توسعه این صنعت گفت: با احصاء چالش‌ها و تدوین بسته‌ای برای رفع موانع پیش روی توسعه این صنعت، روند تولید و صادرات زنجیره ارزش این صنعت، تکمیل خواهد شد.

تدوین بسته توسعه‌ای بهبود تولید و تجارت، در ۴ رشته فعالیت اولویت دار
صادقی نیارکی در ادامه با اشاره به برگزاری نشست‌های هم اندیشی برای توسعه صنایع راهبردی اعلام کرد: برای ۴ رشته فعالیت اولویت دار شامل پوشاک، صنایع غذایی و آشامیدنی، لوازم خانگی، فلزات گرانبها و گوهر سنگ‌ها، بسته حمایتی برای توسعه و بهبود فضای کسب و کار ارائه خواهد شد.

۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۵
کد خبر: ۶۴٬۱۴۵

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 7 =