۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۵
فعالان اقتصادی منطقه آزاد شهر فرودگاهی را انتخاب کنند | شهر فرودگاهی یک مزیت ویژه در مجاورت پایتخت
مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد:

فعالان اقتصادی منطقه آزاد شهر فرودگاهی را انتخاب کنند | شهر فرودگاهی یک مزیت ویژه در مجاورت پایتخت

بانک، مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد گفت: فعالان اقتصادی منطقه آزاد شهر فرودگاهی را به عنوان یک انتخاب مطلوب برای برنامه هایشان در نظر بگیرند و از آن استفاده کنند. 

به گزارش بازار به نقل از روابط عمومی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، مرتضی بانک مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی صبح امروز برای شرکت در جلسه شورای معاونین و مشاوران دبیرخانه با مدیران سازمان های مناطق آزاد در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) حضور یافت.

در حاشیه این جلسه، مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی، منطقه آزاد شهر فرودگاهی را یک مزیت ویژه در مجاورت پایتخت خواند و گفت: چنانچه فازهای مختلف این منطقه آزاد به خوبی اجرا شود می تواند یک ظرفیت خوب باشد که آثار مطلوب اقتصادی را به دنبال دارد.

بانک گفت: منطقه آزاد شهر فرودگاهی در تهران یکی از مهم ترین مناطق آزاد کشور است که خوشبختانه چنان خودش را در سالهای اخیر مجهز کرده که می تواند سرویس ها و خدمات لازم را به ذینفعان ارائه دهد و با استقرار گمرک و واحدهای مربوط به سیستم های نظارتی و تکمیل کادر مربوطه این خدمات در حال حاضر شروع شده است.

وی ادامه داد: این منطقه به دلیل نزدیکی به پایتخت از ویژگی خاصی برخوردار است. معمولا مناطقی که در پایتخت قرار دارند امکانات بسیار زیادی را برای سرویس دهی در اختیار دارند و خدمات عمومی کشور در اختیارشان قرار دارد. ارتباط با دستگاه های ذیربط و امکانات نیروی انسانی بیشتر و نیروی فنی که در این محدوده ها وجود دارد ، میتواند تکمیل کننده اقدامات ساختاری و تشکیلاتی که در خود مناطق قرار گرفته باشد تا بتواند سرویس کاملتر و جامع تری به ذینفعان خود ارائه دهد.

مشاور رئیس جمهور همچنین با اشاره به موقعیت خاص شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: منطقه آزاد شهر فرودگاهی خوشبختانه در محور مواصلاتی کشور قرار دارد و راه آهن و جاده های ترانزیتی کشور و فرودگاه بین المللی آن می تواند خدمات فراوانی را به ذینفعان و مردم بدهد. ما پیش بینی می کنیم تا در آینده نزدیک متقاضیان زیادی در این منطقه حضور یابند و سرویس ها و اهدافی برای این منطقه پیش بینی شده که بیشترین بهره وری را برای ذینفعان و مردم کشور داشته باشد. لذا پیشنهاد ما این است که در فعالیت های مالی و اقتصادی این منطقه می تواند بسیار فعال باشد و در زمینه ترانزیت و همکاری های ترانزیتی قطعا جز مناطقی است که می تواند برای اقتصاد کشور و حتی منطقه خاورمیانه موثر باشد.

بانک ضمن دعوت از فعالین اقتصادی گفت: صنایع نو و فناوری های جدید در این منطقه مورد توجه ویژه است تا این نوع صنایع رشد کنند و شرکت های دانش بنیان بیشتری ایجاد شود. ما به آینده این منطقه بسیار امیدواریم و از همکاران خودمان و مدیرعامل محترم شهر فرودگاهی تشکر می کنیم و دعوت می کنیم از فعالین اقتصادی که منطقه آزاد شهر فرودگاهی را به عنوان یک انتخاب مطلوب برای برنامه هایشان در نظر بگیرند و از آن استفاده کنند. 

دبیر شورایعالی مناطق آزاد در خصوص برنامه حمایتی دبیرخانه از منطقه آزاد شهر فرودگاهی گفت: منطقه آزاد شهر فرودگاهی زیرنظر وزارت راه است و مجمع آن مربوط به این وزارتخانه است و خدماتی که ما به عنوان دبیرخانه می توانیم بدهیم این است که ارتباطمان را تقویت کنیم و سرویس هایی که به ذینفعانمان می دهیم یکپارچه کنیم. همچنین از سرویس هایی که مناطق آزاد ما برای حمل و نقل برخوردار هستند، منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) را هم وارد مدار کردیم و حتما این را تقویت می کنیم تا بتوانند بخشی از هزینه های خودشان را تأمین کنند. گرچه سرویس ها و خدماتی که خود منطقه آزاد شهر فرودگاهی به ذینفعان می دهد درآمدزا است و می تواند به امکانات مالی این منطقه اضافه کند. 

بانک در بخش پایانی سخنان خود بیان داشت: در نهایت همه باید با هم و به صورت مشترک کار کنیم و این تصمیمی بوده که کشور گرفته و مدت ها همانطوری که دلمان می خواست فعال نشده بود ولی طی یک سال و نیم اخیر کارهای بسیار خوبی صورت گرفته و ما هم هر گونه اقدامی که در توانمان باشد در خدمت منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) انجام خواهیم داد. 

کد خبر: ۶۱٬۷۴۰

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha