عدم پرداخت بدهی توانیر فعالیت های این شرکت را متوقف می کند

موسوی لارگانی، عضو هیات رئیسه مجلس گفت: سازمان هدفمندی یارانه‌ها و سازمان برنامه و بودجه بدهی خود را به موقع به شرکت توانیر پرداخت نمی‌کنند، لذا اگر این روند ادامه پیدا کند شرکت توانیر امکان ادامه فعالیت نخواهد داشت.

به گزارش بازار به نقل از خانه ملت، سید ناصر موسوی لارگانی، با اشاره به موافقت کمیسیون انرژی مجلس با اعمال ماده ۲۳۴ قانون آیین‌نامه داخلی مجلس بر عملکرد سازمان برنامه و بودجه و سازمان هدفمندی یارانه‌ها، گفت: سازمان هدفمندی یارانه‌ها و سازمان برنامه و بودجه باید طی دو هفته پول حامل‌های انرژی و به ویژه درآمد حاصل از قبوض پرداختی برق را به حساب شرکت توانیر واریز کنند اما با سرپیچی از قانون بند (۱) تبصره ۱۴ بودجه سال ۹۹ اجرایی نشده است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان هدفمندی یارانه‌ها و سازمان برنامه و بودجه بدهی خود را به موقع به شرکت توانیر پرداخت نمی‌کنند، افزود: اگر این روند ادامه پیدا کند شرکت توانیر امکان ادامه فعالیت نخواهد داشت چراکه میزان طلب آن‌ها به ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

وی یادآور شد: از آنجا که ۶۰ درصد برق کشور توسط بخش خصوصی تولید می‌شود، شرکت توانیر باید مطالبات شرکت‌های خصوصی را پرداخت کند اما به دلیل آنکه سازمان هدمفندی یارانه‌ها و سازمان برنامه و بودجه طلب این شرکت را به‌موقع پرداخت نمی‌کنند شرکت توانیر نمی‌تواند تعهدات خود را به بخش خصوصی به درستی ایفا کند.

موسوی لارگانی درخصوص امکان قطعی برق در کشور هشدار داد و افزود: از آنجا که تعمیر و نگهداری تجهیزات برق نیاز به هزینه دارد، درصورت عدم تعمیر به‌یقین قطعی برق اتفاق خواهد افتاد ضمن آنکه شرکت توانیر چند هزار نفر پرسنل دارد که باید حقوق و مزایای آن‌ها پرداخت شود.

به گفته این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با توجه به عدم اجرای بند (۱) تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۹۹،  ۲۷ نفر از نمایندگان درخواست اعمال ماده ۲۳۴ قانون آیین‌نامه داخلی مجلس بر عملکرد سازمان برنامه و بودجه و سازمان هدفمندی یارانه‌ها را داشته و با توجه به تصویب آن در کمیسیون انرژی، به زودی در صحن علنی بررسی خواهد شد.

۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۷
کد خبر: ۵۵٬۲۹۲

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =