دولت مکلف به ثبت و ساماندهی پرداخت های حمایتی در سامانه وزارت تعاون شد

نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با ساماندهی پرداخت های حمایتی و ثبت آنها در سامانه وزارت تعاون موافقت کردند.

به گزارش بازار به نقل از خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی مجلس شورای اسلامی صبح امروز (چهارشنبه ۲۸ آبان) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات طرح احکام کلی بودجه ۱۴۰۰ با جزء سوم بند الف ماده واحده این طرح در خصوص ثبت پرداخت های حمایتی در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با  ۱۳۷ رأی موافق، ۴۸ رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۹ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

بر این اساس جزء سوم بند الف ماده واحده این طرح عبارت است از: ثبت و ساماندهی کلیه پرداختهای حمایتی از محل بودجه عمومی در سامانه وزارت تعاون، کارو رفاه واجتماعی به همراه کد شناسه پرداخت.

عبدالرضا مصری به عنوان پیشنهاد دهنده رفع ابهام این جزء از طرح مذکور گفت: قانون باید جامع و مانع و از هر تفسیری مبری باشد. براساس بند (هـ) تبصره ۱۷ قانون بودجه سال ۹۹ "کلیه دستگاه های موضوع ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه از جمله نهادهای عمومی غیردولتی و بنیادها که به هر شکلی از اقشار آسیب پذیر حمایت می کنند، مکلفند تمامی حمایت ها و کمک های خود را با کد ملی فرد دریافت کننده حمایت در سامانه وزارت  تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت کنند. به منظور ساماندهی و کارآمدسازی سیاست های حمایتی، اطلاعات سامانه در اختیار دستگاه های فوق قرار می گیرد.

وی همچنین یادآور شد: در صورتی که هدف ما از اصلاح ساختار بودجه، ساماندهی باشد، کلمه "ثبت" باید در ابتدای این جزء قرار گیرد و نهادهایی چون کمیته امداد نیز حمایت های خود را با کد ملی مشخص دریافت کنندگان در این سامانه ثبت کند تا شفافیت رقم بخورد.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تایید ابهام مطرح شده از سوی این نماینده گفت: بودجه عمومی حتما باید رصد، ثبت و ساماندهی شود و تردیدی وجود ندارد که تمام بودجه دولت و پرداخت های حمایتی آنها باید ساماندهی و ثبت در سامانه شود.

۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۶
کد خبر: ۵۴٬۸۷۷

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 2 =