۲۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۱
رشد ۱۱ درصدی تورم تولید کننده زراعت و دامداری سنتی
مرکز آمار اعلام کرد

رشد ۱۱ درصدی تورم تولید کننده زراعت و دامداری سنتی

مرکز آمار ایران اعلام کرد: تورم سالانه تولید کننده زراعت، باغداری و دامداری سنتی، نسبت به دوره مشابه سال قبل، ۱۱ درصد افزایش یافت.

به گزارش بازار، مرکز آمار ایران گزارش شاخص قیمت تولید کننده زراعت، باغداری و دامداری سنتی در فصل تابستان ١٣٩٩ را اعلام کرد.

بر اساس نتایج این آمار شاخص قیمت تولید کننده زراعت، باغداری و دامداری سنتی (برمبنای ١٠٠=١٣٩٠) در فصل تابستان سال ١٣٩٩ برابر با ٦٣٠.٦ بوده که نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ٢٣.١ درصد افزایش یافته است. شاخص چهار فصل منتهی به فصل جاری نیز نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) ١١.٠ درصد افزایش یافته است.

شاخص زراعت و باغد اری
شاخص «زراعت و باغداری» در فصل تابستان سال ١٣٩٩ برابر با ٦٤٩.٨ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ٣٥.٧ درصد افزایش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز معادل ١٣.٢ درصد افزایش است.

شاخص گروه «غلات» در فصل تابستان سال ١٣٩٩ برابر با ٥٥٤.٤ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ٣٧.١ درصد افزایش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ٢٠.٥ درصد افزایش است.

شاخص گروه «میوه ها و میوه‌های آجیلی» در فصل تابستان سال ١٣٩٩ برابر با ٦٨٠.٣ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ٤٧.٩ درصد افزایش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ١٢.٠ درصد افزایش است.

شاخص گروه «سبزیجات» در فصل تابستان سال ١٣٩٩ برابر با ٦٧٩.٩ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ٣.٨ درصد کاهش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ٣.٦ درصد کاهش است.

شاخص گروه «مواد خام طبقه بندی نشده» در فصل تابستان سال ١٣٩٩ برابر با ٦٧٥.٦ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ٥٥.٥ درصد افزایش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ٣٣.٨ درصد افزایش است.

شاخص دامداری سنتی
شاخص «دامداری سنتی» در فصل تابستان سال ١٣٩٩ برابر با ٥٨٩.٣ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ١.٠ درصد افزایش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ٦.٨ درصد افزایش است.

شاخص گروه «پرورش بز و بزغاله» در فصل تابستان سال ١٣٩٩ برابر با ٦٣٢.٠ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ٠.١ درصد کاهش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ٦.٨ درصد افزایش است.

شاخص گروه «پرورش گاو و گوساله سنتی» در فصل تابستان سال ١٣٩٩ برابر با ٥٨١.٩ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ٩.٤ درصد کاهش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ١.٣ درصد کاهش است.

شاخص گروه «گوسفند و بره» در فصل تابستان سال ١٣٩٩ برابر با ٦٣٠.٨ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ٤.٠ درصد کاهش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ٢.٤ درصد افزایش است.

شاخص گروه «سایر محصولات حیوانی» در فصل تابستان سال ١٣٩٩ برابر با ٥٤٥.٩ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ٢٨.٠ درصد افزایش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ٢٥.٩ درصد افزایش است.

کد خبر: ۵۳٬۱۲۰

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha