افزایش ۵۳ درصدی قیمت مرغ گوشتی در تابستان

بیشترین افزایش قیمت در تابستان امسال در میان قلم‌های مرغداری‌های صنعتی، مربوط به مرغ گوشتی با ۵۳ و یک دهم درصد است.

به گزارش بازار به نقل از مرکز آمار ایران، کمترین تورم فصلی مربوط به قلم جوجه‌ی یک روزه با نه دهم درصد است.

تورم فصلی
بر اساس اعلام مرکز آمار ایرا، تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش مرغداری‌های صنعتی در تابستان ۹۹ به ۳۴ و هفت دهم درصد رسید که در مقایسه با فصل قبل که یک و دو دهم درصد بود، ۳۳ و نیم واحد درصد افزایش دارد.

تورم نقطه به نقطه
مرکز آمار ایران اعلام کرد: تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش مرغداری‌های صنعتی در فصل تابستان ۹۹ به ۳۹/۸ درصد افزایش نسبت به فصل مشابه سال قبل رسید که در مقایسه با فصل قبل که شانزده و یک دهم درصد بود، ۲۳ و هفت دهم واحد درصد افزایش داشته است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی از سوی تولیدکنندگان محصولات مرغداری‌های صنعتی به ازای تولید قلم‌های خود در داخل کشور، در فصل تابستان ۹۹ نسبت به فصل تابستان ۹۸، سی و نه و ۸ دهم درصد افزایش دارد. در بین قلم‌های مرغداری‌های صنعتی، کمترین تورم نقطه به نقطه مربوط به قلم جوجه‌ی یک روزه  (۶/۷ درصد) و بیشترین آن مربوط به قلم تخم مرغ خوراکی (۱۲۱/۵ درصد) است.

تورم سالانه
مرکز آمار ایران اعلام کرد: تغییرات میانگین شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری‌های صنعتی در داخل کشور در چهار فصل منتهی به فصل تابستان ۹۹ نسبت به مدت مشابه در سال قبل به ۱۵ و دو دهم درصد رسید که نسبت به فصل قبل که ۱۲ و نه دهم درصد بود، دو و سه دهم واحد درصد افزایش نشان میدهد. در فصل مورد بررسی، در میان قلم‌های مرغداری‌های صنعتی در کشور، کمترین تورم سالانه مربوط به قلم جوجه‌ی یک روزه (منفی دو دهم درصد) و بیشترین آن مربوط به قلم کود  (۵۵ و دو دهم درصد) است.

شاخص استانی
بر اساس اعلام مرکز آمار ایرا، بررسی شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری‌های صنعتی کشور در تابستان ۹۹ نشان می‌دهد که شاخص اکثر استان‌های کشور نسبت به فصل قبل با افزایش روبه رو بوده است ضمن اینکه بیشترین میزان افزایش مربوط به استان بوشهر با ۷۶ و ۳۲ صدم درصد و بیشترین میزان کاهش مربوط به استان گیلان با یک و ۹۹ درصد کاهش است.

مقایسه شاخص کل استان‌ها در فصل تابستان ۹۹ نسبت به فصل مشابه سال قبل نشان می‌دهد که اکثر استان‌ها با افزایش روبه رو بوده اند بطوریکه بیشترین میزان افزایش مربوط به استان چهار محال و بختیاری با ۱۸۴ و ۹۴ صدم درصد و بیشترین میزان کاهش آن مربوط به استان گیلان با ۸ و ۵۹ صدم درصد کاهش است.

۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۱
کد خبر: ۵۱٬۵۳۸

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =