۲۶۰ میلیارد تومان به بزرگراه‌های اردبیل اختصاص یافت/ ۲۰۰ کیلومتر بزرگراه در حال احداث

اردبیل- حیدری، مدیرکل راه و شهرسازی اردبیل از اختصاص ۲۶۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه بزرگراه‌های استان در سال‌جاری خبر داد.

محبوب حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار بازار، اظهار کرد: بزرگ‌ترین دغدغه استاندار اردبیل و دیگر مسئولان استان و همچنین مطالبه مردم توسعه بزرگراه‌ها است که ما این اولویت را با جدیت دنبال می‌کنیم.

وی تصریح کرد: زمانی که بنده مسئولیت راه و شهرسازی استان را بر عهده گرفتم ۵۰ تا ۶۰ کیلومتر بزرگراه در استان در حال اجرا بود که در حال حاضر این میزان به ۲۰۰ کیلومتر رسیده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: تا آخر امسال این میزان بزرگراه‌های احداثی در استان به ۲۴۰ کیلومتر خواهد رسید که امیدواریم با بهره‌مندی ۷۰ کیلومتر راه‌های استان در ردیف اعتبارات ملی، توسعه این بخش را با گستردگی و جدیت شاهد باشیم.

برای محور اردبیل–سرچم ۱۱۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص‌یافته است
حیدری در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در سفر سال گذشته رئیس‌جمهور بیش از نیمی از اعتبارات و مطالبات استان در بخش راه و توسعه بزرگراه‌ها مطرح شد که به‌تدریج اعتبارات و منابع موردنیاز نیز با پیگیری استاندار اردبیل و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل در حال تزریق است.

وی افزود: در محور اردبیل – سرچم ۱۱۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص‌یافته در حالی که درگذشته برای این محور اختصاص پنج میلیارد تومان یک آرزو به‌حساب می‌آمد و هم‌اکنون محور اردبیل – سرچم و تبدیل آن به بزرگراه در ۳۵ کیلومتر ابتدایی این محور از سمت اردبیل به سرچم با همکاری اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل در حال انجام است.

حیدری بیان کرد: امیدواریم در چهارماهه اول سال آینده این ۳۵ کیلومتر را به‌صورت کامل تحویل داده تا فاز بعدی را شروع کنیم.

۵۰ کیلومتر از محور اردبیل – سرچم از سمت سرچم با همکاری قرارگاه خاتم‌الانبیا اجرایی خواهد شد
وی در ادامه اضافه کرد: شرکت ساخت ۱۵ کیلومتر از این مسیر را در مرحله احداث دارد که به اجرای آن نیز سرعت داده است.

حیدری اظهار کرد: ۵۰ کیلومتر از محور اردبیل – سرچم از سمت سرچم با همکاری قرارگاه خاتم‌الانبیا اجرایی خواهد شد که امیدواریم هر چه سریع‌تر با اراده‌ای که قرارگاه دارد، این قسمت از پروژه نیز شروع شود.

وی در مورد محور اردبیل – مشگین‌شهر و تخصیص اعتبار برای این پروژه تصریح کرد: در سال‌های گذشته دو تا سه میلیارد تومان اعتبار تخصیصی برای این بزرگراه بود که امسال این رقم تاکنون ۴۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بوده و به‌سرعت تکمیل این محور در دستور کار است.

بزرگراه اردبیل – مشگین‌شهر سال آینده به‌بهره برداری می رسد
حیدری در ادامه سخنان خود گفت: امسال هشت کیلومتر از این مسیر در مرحله آسفالت‌ریزی قرارگرفته که امیدواریم سال آینده به‌صورت کامل بزرگراه اردبیل – مشگین‌شهر تکمیل‌شود.

وی افزود: قرارگاه خاتم‌الانبیا اجرای این پروژه را عهده‌دار شده و ۵۰ میلیارد تومان از ما طلب دارد که در روزهای آینده با تخصیص اعتباربخشی از این مطالبات پرداخت خواهد شد.

حیدری در مورد محور اردبیل – نمین – آستارا و احداث تونل دوم نیز خاطرنشان کرد: ۲.۶ دهم کیلومتر از این مسیر در محدوده استان اردبیل برای تبدیل به بزرگراه باقی‌مانده که با انتخاب پیمانکار و عقد قرارداد، عملیات اجرایی آن شروع‌شده است.

وی بیان کرد: این پروژه ۱۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار دارد که انتظار می‌رود با سرعت گرفتن اجرای آن در سال آینده شاهد بهره‌برداری از این مسیر باشیم.

آغاز عملیات اجرایی احداث کمربند نیر و محور چهار بانده نیر به سراب
مدیرکل راه و شهرسازی اردبیل از احداث کمربند نیر و محور چهار بانده نیر به سراب خبر داد و اضافه کرد: تا آخر آبان ماه با انتخاب پیمانکار عملیات اجرایی در این مسیر شروع خواهد شد و امیدواریم با تجهیز کارگاه عملیات اجرایی در فصل کاری آینده آغاز شود.

حیدری در مورد محور سه‌راهی صحرا - گرمی – بیله‌سوار ادامه داد: اعتبار مصوب این پروژه ۲۵ میلیارد تومان بوده ولی با پیگیری مسئولان استانی، ۴۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای این مسیر تخصیص دادند.

وی به تکمیل فازهای نخست این پروژه از سمت سه‌راهی صحرا به رضی و همچنین عملیاتی شدن لایه دوم آسفالت رضی به امیرکندی اشاره کرد و گفت: پنج کیلومتر ورودی گرمی نیز در مرحله آسفالت‌ریزی قرار دارد.

تخصیص اعتبار  ۲۵۰ میلیارد تومانی برای اجرای محور گرمی _ بیله‌سوار
حیدری در ادامه خاطرنشان کرد: محور گرمی به بیله‌سوار نیز به طول ۵۵ کیلومتر با انجام مطالعات به پیمانکار واگذارشده و ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص‌یافته برای اجرای این پروژه حیاتی است.

وی به چهار خطه پارس‌آباد به سربند و همچنین سربند به مشگین‌شهر اشاره کرد و افزود: پیمانکار قطعه اول و دوم انتخاب‌شده و سه کیلومتر از این مسیر آسفالت و ۳.۵ کیلومتر باقی‌مانده نیز آماده آسفالت‌ریزی است.

حیدری در مورد ۴۰ کیلومتر اول محور سربند به مشگین‌شهر نیز بیان کرد: با برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار این پروژه نیز سرعت بیشتری خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: نماینده پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس پیگیر اجرایی شدن این پروژه است که امیدواریم در بودجه سال آینده در پیوست قانون بودجه قرارگرفته و اعتبار ملی برای این پروژه تأمین شود.

تمام راه‌های شریانی استان دارای ردیف ملی است
حیدری با بیان اینکه تمام راه‌های شریانی استان دارای ردیف ملی است، اظهار کرد: کمربند خلخال در حال اجرا است که طول این پروژه نیز پنج کیلومتر می‌باشد.

وی در مورد محور شال – ماجوله – ماسوله نیز گفت: با تکمیل این محور قرار است راهداری علائم ایمنی این مسیر را نصب و زمینه تردد هم‌وطنان در این راه ارتباطی فراهم آید.

حیدری به محور خلخال به اسالم و اجرای این پروژه مهم افزود: عملیات باقی‌مانده در حال تکمیل است و انتظار می‌رود با پرداخت ۱۳ میلیارد تومان مطالبات پیمانکار زمینه تردد در این محور و مسیر ارتباطی را شاهد باشیم.

آمادگی شستا برای اجرای پروژه کلور_درام
وی به پروژه مهم کلور – درام به طول ۵۴ کیلومتر اشاره کرد و ادامه داد: ۱۹ کیلومتر از این مسیر در حوزه زنجان و ۳۵ کیلومتر در حوزه اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل است که قرار شد ۱۴ کیلومتر را استان زنجان و ۴۰ کیلومتر را استان اردبیل اجرایی کند که واگذاری ۱۰ کیلومتر این پروژه به پیمانکار در حال انجام است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل از حضور شستا برای احداث این مسیر به طول ۱۴ تا ۱۸ کیلومتر خبر داد و تصریح کرد: مقدمات کار در حال نهایی شدن است تا از فصل کاری آینده با مشارکت شرکت شستا این مسیر شکل عملیاتی و اجرایی به خود بگیرد.

حیدری در ادامه خاطرنشان کرد: محور کریق – آرموداق نیز که به طول ۲۰ کیلومتر نیر را به میانه متصل می‌کند، در حال احداث است که انتظار می‌رود استان آذربایجان شرقی نیز به تکمیل این مسیر همتی راستین داشته باشد.

هر کیلومتر بزرگراه در حال حاضر شش میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد
وی از مدیران راه و شهرسازی زنجان، گیلان و آذربایجان شرقی درخواست کرد تا نسبت به تکمیل راه‌های شریانی از سمت استان‌های خود به سمت استان اردبیل اقدام کرده و زمینه تردد ایمن و راحت را فراهم کنند.

حیدری به احداث مسیر گردشگری گیلارلو در گرمی و همچنین سرعین – آلوارس به پیست جدید اشاره کرد و ادامه داد: این پروژه‌ها نیز با قوت و قدرت در حال انجام است.

وی از تخصیص ۲۶۰ میلیارد تومان اعتبار در سال جاری برای توسعه بزرگراه‌ها خبر داد و اضافه کرد: هر کیلومتر بزرگراه در حال حاضر شش میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

استان اردبیل برای توسعه بزرگراه‌ها نیاز به پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار دارد
حیدری در ادامه اظهار کرد: استان اردبیل برای توسعه بزرگراه‌ها نیاز به پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار دارد که در سال‌های آینده به‌تدریج با تزریق این اعتبار می‌توان به تکمیل پروژه‌ها امیدوار بود.

وی از دستگاه‌های خدمات رسان خواست تا به تعهدات خود در جابجایی تأسیسات باهدف توسعه بزرگراه‌ها عمل کرده و هر چه سریع‌تر به این کار اقدام کنند.

حیدری در پایان تصریح کرد: ما در جابجایی تأسیسات آب و فاضلاب، برق، گاز و فیبر نوری با برخی از ادارات مکاتباتی را انجام دادیم و امیدواریم هر چه سریع‌تر این جابجایی‌ها انجام شود.

۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۷
کد خبر: ۵۱٬۱۲۱

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 7 =