لزوم تحرک فعالانه تر انجمن های حمایت از حقوق مصرف کنندگان در انجام وظایف نظارتی

تابش، رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تاکید کرد: انجمن های حمایت از حقوق مصرف کنندگان به عنوان یک تشکل مردم نهاد باید در خصوص انجام وظایف نظارتی خود فعالانه تر از پیش عمل کنند.

به گزارش بازار به نقل از شاتا، عباس تابش معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در جلسه مشترک با اعضای هیات مدیره انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان کشور گفت: این انجمن از ظرفیتهای بالقوه و جایگاه مهمی در اقتصاد کشور برخوردار است.

وی افزود: پشتوانه انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان، ۸۳ میلیون ایرانی است و این انجمن وظیفه دارد پیگیر موضوعات، خواسته ها و حقوق حقه مصرف کنندگان باشد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: این انجمن تنها تشکل مردم نهاد است که به واسطه یک قانون مستقل ایجاد شده و ظرفیت ها واختیارات آن نیز در آن قانون تبیین شده است.

رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: این انجمن به عنوان یک مجری قانونی با اختیارات قابل ملاحظه باید در جهت توسعه حقوق مصرف کنندگان فعالیت نماید.

تابش اضافه کرد: انتظار ما این است که انجمن به عنوان یک واحد مستقل بتواند بستر مناسب برای تحقق اهداف را فراهم نموده و از ظرفیتهای مردمی و مستقل از دولت و انگیزه های خودجوش عمومی برای تحقق موضع حقوق مصرف کنندگان بهره مند شود.

وی افزود: انجمن ها باید مراقبت نمایند که ساختار وظایف و نحوه فعالیت آنها به خوبی انجام شود.

معاون وزیر صنعت یادآور شد: سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان همواره حامی انجمنهای حقوق مصرف کنندگان است کما اینکه تلاش کرده ایم با عضویت این انجمن در ستاد تنظیم بازار و کمیسیون های نظارت و ارزیابی واحدهای اقتصادی در موضوع رعایت حقوق مصرف کنندگان نقش و جایگاه موثری داشته باشند.

تابش تصریح کرد: البته وظیفه انجمن این است که در سایر مراجع تصمیم گیر و تصمیم سازی نقش ایفاد کرده و انعکاس دهنده نظرات مردم باشد.

وی گفت: انجمن ها هم مانند اصناف باید نقش قانونی خود را ایفا نمایند. مردم توقع دارند که اتاق اصناف وظایف خود کنترلی خود را در واحد های صنفی ایفا نمایند و انجمن ها نیز پیگیر موضوعات و حقوق مصرف کنندگان باشند.

گفتنی است؛ پروانه فعالیت و اعتبار نامه هیات مدیره دوره سوم انجمن حقوق حمایت از مصرف کنندگان اعطاء شد.

۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۸
کد خبر: ۴۹٬۳۰۳

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 8 =