عرضه صکوک اجاره ۲۰ هزار میلیارد ریالی پتروشیمی خلیج فارس

با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک اجاره شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس به مبلغ ۲۰ هزار میلیارد ریال از طریق بورس اوراق بهادار تهران از فردا ۱۳ مهر تا سه شنبه ۱۵ مهر عرضه عمومی می شود.

به گزارش بازار به نقل از بازار سرمایه ایران، دارایی مبنای انتشار این اوراق تعداد ۱۵۲ میلیون و ۵۰۸ هزار و ۷۷۰ سهم شرکت پتروشیمی پارس با قیمت هر سهم ۱۳۱ هزار و ۱۴۰ ریال است که توسط نهاد واسط از شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس خریداری شده و سپس بصورت اجاره به شرط تملیک به وی واگذار می شود.

این اوراق ۴ ساله و با نرخ اجاره بهای ۱۸ درصد است و اجاره بهای آن هر سه ماه یک بار توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به حساب دارندگان اوراق واریز می شود. ناشر این اوراق شرکت واسط مالی اردیبهشت پنجم(با مسئولیت محدود) بوده و عرضه آن از طریق شرکت بورس اوراق بهادار تهران صورت خواهد گرفت.

این اوراق فاقد ضامن بانکی بوده و برای ضمانت پرداخت اجاره بها و اصل اوراق در سررسید، تعدادی از سهام شرکت های پتروشیمی پارس و مبین انرژی خلیج فارس توثیق شده است. تعهد پذیره نویسی این اوراق بر عهده کنسرسیومی متشکل از شرکت تامین سرمایه تمدن به حجم ۱۳ هزار میلیارد ریال، شرکت تامین سرمایه امین به حجم ۶ هزار میلیارد ریال و صندوق سرمایه گذاری آرمان آتی کوثر به حجم یک هزار میلیارد ریال بوده و بازارگردانی آن بر عهده کنسرسیومی متشکل از شرکت تامین سرمایه تمدن به حجم ۱۳ هزار میلیارد ریال، شرکت تامین سرمایه امین به حجم ۶ هزار میلیارد ریال و صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی آرمان اندیش به حجم یک هزار میلیارد ریال است.

شایان ذکر است شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس پیش از این یک بار از طریق انتشار صکوک اجاره با حجم ۱۰ هزار میلیارد ریال در بازار سرمایه اقدام به تامین مالی کرده که این اوراق با نماد صفارس۴۱۲ در حال معامله است.

۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۸
کد خبر: ۴۵٬۰۹۳

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 4 =