دولت جنگ اقتصادی را جدی نگرفته است

قادری، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مقدمات ورود و مواجه با یک جنگ توسط دولت فراهم نشده است در حالی که انتظار می‌رود دولت همه امکانات و ظرفیت‌های خود از جمله نخبگان، ایرانیان خارج از کشور و شرکت‌های تولیدی و دانش‌بنیان و همچنین نیروی انسانی به کار بگیرد.

به گزارش بازار، جعفر قادری عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خصوص نگاهی به سخنان رئیس جمهور مبنی بر مواجه با جنگ اقتصادی با تصریح بر اینکه دولت جنگ اقتصادی را جدی نگرفته است، گفت: مقدمات ورود و مواجه با یک جنگ توسط دولت فراهم نشده است در حالی که انتظار می‌رود دولت همه امکانات و ظرفیت‌های خود از جمله نخبگان، ایرانیان خارج از کشور و شرکت‌های تولیدی و دانش بنیان و همچنین نیروی انسانی به کار بگیرد.

وی با تصریح بر اینکه دولت از ظرفیت‌هایی که در اختیار دارد در جنگ اقتصادی استفاده نمی‌کند، اظهار کرد: دولت شرایط موجود را نادیده گرفته است و یکی از مشکلات و معضلاتی که وجود دارد، حضور در سال پایانی دولت است و انگیزه‌ها نیز کمتر است اما تجربیات در سال‌های گذشته می‌تواند به دولت کمک کند تا اگر عزم و اراده‌ای در دولت وجود داشته باشد، بهتر کارها را دنبال کند.

عضو کمیسیون مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تحریم‌های آمریکا فراتر از تحریم‌های عادی است، عنوان کرد: امریکا از هر فرصتی برای ایجاد مشکل برای کشور استفاده می‌کند اما توانمندی‌ها و امکاناتی که در کشور وجود دارد نیز نسبت به گذشته تفاوت کرده است. در گذشته توانمندی‌هایی که امروز در شرکت‌های دانش بنیان وجود دارد و همچنین زیرساخت‌های امروز را نداشتیم.

وی افزود: بخشی از مشکلات نیز به این بر می‌گردد که دولت به دلیل خوش بینی‌هایی که در جریان برجام داشت، نتوانست از فرصت‌ها استفاده کند که اگر این کار را می‌کردند با وجود تشدید تحریم‌ها می‌توانستیم مشکلات کشور را حل کنیم.

۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۰
کد خبر: ۴۴٬۹۰۵

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =