۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۰
کد خبر: . ۴۲٬۲۹۲
عرضه ۳۰ تا ۵۰ هزار تن نهاده دامی در هفته از طریق بازارگاه

سلامی، مدیرکل تامین و توزیع نهاده های دامی شرکت پشتیبانی امور دام از عرضه بین ۳۰ تا ۵۰ هزار تن نهاده دامی در هفته از طریق بازارگاه در کشور خبر داد.

به گزارش بازار، «محسن سلامی» افزود: روندهای خرید شرکت پشتیبانی امور دام ادامه دار است به عبارتی هر هفته از مبادی خارجی در حال خرید هستیم.

وی ادامه داد: هم اکنون ۳۵۰ هزار تن کشتی یا منتظر تخلیه کالاست یا اینکه طی روزهای آتی به آب های ایران وارد خواهد شد.

مدیرکل تامین و توزیع نهاده های دامی شرکت پشتیبانی امور دام گفت: مضاف بر این ۱۴۵ هزار تن کنجاله سویای تخلیه شده در بندر امام داریم که در حال بارگیری و انتقال با انبارهای شرکت پشتیبانی و به استان هاست تا از طریق سامانه بازارگاه توزیع شود.

وی افزود: نهاده های دامی که توسط بخش دولتی و خصوصی وارد کشور می شود همه با ارز ۴۲۰۰ تومانی است.

سلامی بیان داشت: شرکت پشتیبانی امور دام از ابتدای سال جاری تا به اکنون فقط ۷۰۰ هزار تن کنجاله سویا در بازار عرضه کرده است.

وی ادامه داد: کل تکلیف شرکت پشتیبانی امور دام در بحث کنجاله سویا به عنوان ذخایر راهبری یک میلیون تن است.

مدیرکل تامین و توزیع نهاده های دامی شرکت پشتیبانی امور دام گفت: بواسطه شرایط بسیار سخت در بازار و حمایت از بخش تولید در شش ماهه نخست سال جاری ۷۰۰ هزار تن از این ذخایر در بازار توزیع شده است.

وی افزود: بقیه نیاز بازار به کنجاله سویاانتظار بر این بود که با همکاری وزارت صمت و بانک مرکزی در تخصیص و تامین ارز بوسیله بخش خصوصی تامین شود.

سلامی با بیان اینکه نقش شرکت پشتیبانی امور دام در بازار یک نقش تعریف شده ای است، اظهارداشت: حجم عمده تامین کنجاله سویا در کشور با بخش خصوصی است.

وی ادامه داد: بخش خصوصی برای واردات نهاده ها نیازمند ارز است که باید تخصیص این ارز توسط بانک مرکزی صورت گیرد.

مدیرکل تامین و توزیع نهاده های دامی شرکت پشتیبانی امور دام اضافه کرد: تخصیص ارز مدتی با تاخیر مواجه و به تبعه این تاخیر واردات بخش خصوصی هم با مشکل روبه روشد.

وی تصریح کرد: در هفته های گذشته به همت همکاران در وزارت صمت و بانک مرکزی بخشی از مشکلات ارزی شرکت پشتیبانی امور دام برطرف وخریدهای بسیاری خوبی هم صورت گرفته است.

سلامی یادآورشد: روند این خرید ها تا تکمیل ذخایر راهبردی ادامه دار خواهد بود.

۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۰
کد خبر: ۴۲٬۲۹۲

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 9 =