۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۹
کد خبر: . ۳۷٬۷۸۹
تغییر ضریب تعدیل اعتباری کارگزاران جزء اختیارات بورس است

میرصانعی، دبیرکل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار گفت: افزایش یا کاهش ضریب تعدیل اعتباری کارگزاران پیش از این جزء اختیارات سازمان بورس و اوراق بهادار بوده است.

به گزارش بازار به نقل از صداوسیما، «روح الله میرصانعی» ضمن اشاره به مصوبه اخیر شورای عالی بورس مبنی بر اینکه سازمان بورس و اوراق بهادار مجاز شده تا در صورت لزوم نسبت به افزایش ضریب اعتباری کارگزاران تا ۵۰ درصد اقدام کند، افزود: این مصوبه در عمل ضریب تعدیل سهام در حساب تضمین مشتریان اعتباری شرکت های کارگزاری را افزایش نمی دهد بلکه اختیار افزایش آن را به سازمان بورس داده که در صورت لزوم نسبت به افزایش این ضریب اقدام کند.

وی همچنین اظهارداشت:سازمان بورس و کمیته پایش ریسک بازار از قبل این اختیار را داشت که ضریب تعدیل اعتباری کارگزاران را افزایش یا کاهش دهد بنابراین یک اتفاق جدیدی نیست.

دبیرکل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار گفت: سازمان بورس و کمیته پایش ریسک بازار بسته به شرایط بازار، ریسک اعتباری کارگزاران و ریسک اعتباری بازار این ضریب را در مقاطع زمانی مختلف بین ۱۰ تا ۶۰ درصد تغییر داده است.

وی افزود: این مصوبه هم صرفا بر اختیار سازمان بورس مبنی بر افزایش ضریب تعدیل صحه گذاشته در صورتی که از قبل این اختیار وجود داشته و سازمان می توانسته چنین کاری را انجام دهد.

۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۹
کد خبر: ۳۷٬۷۸۹

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 4 =