۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱
کد خبر: . ۳٬۴۲۵
پرداخت ۴۴ هزار میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی کشور

زاهدان - رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: ۴۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی کشور در ۹ ماهه گذشته از سال جاری پرداخت شده در حالی که مجموع هزینه سال گذشته ۴۳ میلیارد تومان بوده است.

به گزارش بازار به نقل از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان، محمد باقر نوبخت در شورای برنامه ریزی و توسعه سیستان و بلوچستان که در محل استانداری این استان برگزار شد، اظهار داشت: یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برای جبران خسارت زیرساخت‌های سیستان و بلوچستان ناشی از سیلاب تخصیص یافته است.

وی بیان کرد: از این میزان هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان وام با کارمزد پایین و ۷۰۰ میلیارد تومان وام بلاعوض برای بهسازی و ساخت منازل روستاییان خسارت دیده از سیلاب در جنوب سیستان و بلوچستان اختصاص یافته است.

معاون رئیس جمهور گفت: میزان خسارت برآورد شده ناشی از سیلاب در کشور ۳۸ هزار میلیارد تومان بوده که تاکنون ۲۰ هزار میلیارد تومان تخصیص یافته و پرداخت شده است.

وی افزود: پرداخت‌های مورد نیاز در بخش جاری کشور انجام شده و در بخش عمرانی هم ۴۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی در ۹ ماهه امسال در کشور پرداخت شده است.

نوبخت بیان کرد: تا پایان سال آینده هزار و ۳۰۰ کیلومتر راه آهن را در کشور تأمین بودجه می‌کنیم و تحویل می‌دهیم که راه آهن چابهاربه زاهدان یکی از این طرح‌هاست.

وی گفت: در حوزه سد و دیگر طرح‌های عمرانی نیز برنامه‌های بسیاری را مشخص کرده‌ایم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ادامه داد: برنامه ریزی لازم با وجود تحریم‌ها پیش‌بینی شده تا خللی در پرداخت حقوق‌های ماهانه، یارانه و کمک هزینه معیشتی پیش نیاید.

وی تصریح کرد: بالغ بر دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان کمک معیشتی هر ماه به افراد مستعد پرداخت می‌شود.

نوبخت افزود: بیستم هر ماه سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان یارانه و قبل از ۳۰ هر ماه ۱۸ هزار میلیارد تومان حقوق واریز می‌شود.

وی بیان کرد: دشمنان با ایجاد تحریم‌های ظالمانه انتظار داشتند ما از پرداخت حقوق کارمندان خود بازبمانیم اما حتی یک روز معوقه واریز حقوق نداشته‌ایم.

معاون رئیس جمهور اظهار داشت: تورم ماهانه از ۳.۲ دهم درصد به هشت دهم درصد تقلیل پیدا کرده، تورم نقطه‌ای از ۲۷ درصد به ۲۶ درصد و تورم سالانه از ۴۰ درصد به ۳۸ درصد کاهش پیدا کرده است.

وی بیان کرد: ۲۴ هزار و ۲۵۰ واحد مسکونی در سیستان و بلوچستان ساخته و تعمیر می‌شود.

نوبخت ادامه داد: سال جاری در مقایسه با پارسال ۴۱ درصد رشد پرداختی به کارمندان دولت را داشته ایم و آخرین اقدام در حوزه رتبه بندی فرهنگیان بود.

در پایان این نشست تفاهم نامه‌ای برای ساخت ۱۴ هزار و ۱۰۰ واحد روستایی، ۲۱ واحد شهری، ترمیم هشت هزار واحد شهری و روستایی، احداث و ترمیم پنج هزار واحد دامی و تهیه لوازم معیشتی ۱۱ هزار واحد مسکونی تا پایان سال ۹۹ با همکاری دولت، بنیاد مسکن انقلاب و استانداری سیستان و بلوچستان امضا شد.

۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱
کد خبر: ۳٬۴۲۵

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 9 =