تامین مالی واحدهای تولیدی با استفاده از ظرفیت بورس

فیروزی، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است از آنجایی که روزانه بین ۱۵۰۰ میلیارد تومان تا ۲ هزار میلیارد تومان نقدینگی وارد بورس می شود بهتر است این اعتبارت به سمت تولید سوق پیدا کند تا اشتغالزایی لازم محقق شود.

به گزارش بازار به نقل از خانه ملت، جلسات کمیته صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، کمیته هوافضا و فناوری و کمیته جهش تولید و بهبود فضای کسب و کار کمیسیون صنایع و معادن عصر دیروز برگزار شد.

حجت اله فیروزی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس در تشریح نشست کمیته صنایع نفت، گاز و پتروشیمی به حضور معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در این جلسه اشاره کرد.

اساسنامه نهاد پتروشیمی هرچه سریعتر به کمیسیون صنایع ارائه شود
نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی افزود: در این نشست گزارشی از فعالیت‌ها، برنامه ریزی‌های انجام گرفته برای طرح های پیشخوان حوزه پتروشیمی، موفقیت های به دست آمده، ورود به عرصه های های تک و... ارائه شد.

وی با اشاره به نقطه نظرات نمایندگان، اظهار کرد: به زعم نمایندگان شرکت صنایع پتروشیمی باید بنگاهداری را رها کرده و به سمت سیاست گذاری رود، از سوی دیگر اساسنامه نهاد پتروشیمی هرچه سریعتر به کمیسیون ارائه شود تا مبنای فعالیت این شرکت پتروشیمی باشد.

بررسی طرح حمایت از شرکت‌های دانش بنیان
این نماینده مردم در مجلس یازدهم همچنین در تشریح نشست کمیته صنایع هوافضا و فن آوری‌های نوین، اضافه کرد: طرح حمایت از شرکت‌های دانش بنیان دراین جلسه مورد بررسی قرار گرفت؛ در این طرح سرمایه گذاری، مالیات، تامین اجتماعی و صادرات در حوزه حمایت از شرکت‌های دانش بنیان پیش بینی شده که امید است پس از بررسی، تصویب و تبدیل به قانون در صحن علنی، کمک و گشایشی در این زمینه ایجاد شود.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن همچنین در تشریح نشست کمیته جهش تولید و بهبود فضای کسب وکار با رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، ادامه داد: این نشست به منظور تامین منابع مالی موردنیاز واحدهای تولیدی از طریق بورس و استفاده از اعتبارات این بازار برگزار شد.

فیروزی تصریح کرد: براساس صحبت های آقای قالیباف روزانه بین ۱۵۰۰میلیارد تومان تا ۲هزار میلیارد تومان نقدینگی وارد بورس می شود که لازم است این اعتبارت به سمت تولید سوق پیدا کند تا اشتغالزایی لازم محقق شود.

۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۶
کد خبر: 33633

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =