۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۸
کد خبر: . ۳۳٬۴۱۵
اصناف متخلف، بدون هیچگونه اغماضی پلمب می‌شوند

فرهادی، معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: هر واحد صنفی و مرکز خریدی که پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در آن‌ رعایت نشود، بدون هیچ گونه اغماضی تعطیل و پلمب می‌شود.

به گزارش بازار به نقل از صدا و سیما، محسن فرهادی با اشاره به وضع قرمز تهران از بابت آلودگی به کرونا گفت: سیاست ما ایجاد محدودیت شدید نیست و راه چاره را در اجرای دقیق و کامل پروتکل‌ها می‌بینیم و برای همین است که در سطح شهر می‌بینید که بسیاری از مشاغل و اصناف فعالند.

او گفت: به علت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و اصرار بر تخلفشان، متاسفانه میانگین هر هفته در سطح کشور داریم حدود هزار واحد صنفی را تعطیل و پلمب می‌کنیم.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: به رغم همه تذکرها با حاد شدن شرایط متاسفانه ما مجبور شده ایم اصنافی را که فعالیت آن‌ها منجر به تجمع می‌شد تعطیل کنیم و در گزارشی که وزارت بهداشت به ستاد ملی کرونا ارائه کرد نتیجه بازرسی‌های مشترک نشان داد که پاساژها و نانوایی‌ها در انتهای جدول رعایت پروتکل‌ها هستند.

فرهادی گفت: انتظار ما از مدیریت‌های مراکز خرید و فروشگاه‌ها و پاساژها این است که رفت و آمد مردم را به نحوی مدیریت کنند که تجمع ایجاد نشود.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با بیان این که ما بین هیچ شغل و صنفی تفاوت قائل نیستیم افزود: ما برای همه اصناف و مشاغل پروتکل فرستاده ایم و پروتکل نانوایی‌ها هم بسیار ساده است که شامل گندزدایی محیط کار و وسایل و شستن مکرر دست‌ها و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و اخذ وجه از طریق کارتخوان است.

او همچنین نگرانی‌ها در مترو را بیشتر به دلیل رعایت نشدن فاصله گذاری اجتماعی ذکر کرد و گفت: اگر فاصله گذاری اجتماعی رعایت نشود زدن ماسک هیچ فایده‌ای ندارد.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در خصوص تاکسی‌ها گفت: رانندگان تاکسی به شدت در معرض خطرند و حتما باید همه پروتکل‌ها را رعایت کنند.

فرهادی افزود: هر جایی که تجمعی باشد مطمئن باشید آلوده است به ویژه اگر تهویه مناسب هم نداشته باشد.

قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف هم گفت: رعایت پروتکل‌های ستاد ملی کرونا برای همه اصناف و مشاغل اجباری است و باید رعایت کنند تا مجبور به تعطیل کردن آن‌ها نشویم.

رئیس اتاق اصناف با بیان این که قرمز شدن شرایط به علت رعایت نکردن پروتکل هاست گفت: آن‌هایی که رعایت نمی‌کنند تیم‌های نظارت و شناسایی در مرحله اول به آن‌ها تذکر می‌دهند و در صورت اصرار بر ارتکاب تخلف به ناچار از ادامه فعالیت آن‌ها جلوگیری خواهند کرد.

نوده فراهانی همچنین گفت: تالارهای پذیرایی الان ۶ ماه است که تعطیل اند و کسی به دادشان نمی‌رسد.
او تاکید کرد: تا همه مردم به مسئولیت اجتماعی شان عمل نکنند و تا همه با هم همکاری نکنند و پروتکل‌ها را رعایت نکنند تلاش‌ها به جایی نخواهد رسید.

نوبخت مدیرعامل شرکت متروی تهران هم با اشاره به این که در ورودی‌های ایستگاه‌ها و گیت‌ها استفاده از ماسک کنترل می‌شود گفت: ما با حداکثر ظرفیت داریم فعالیت می‌کنیم تا فاصله گذاری اجتماعی در مترو ممکن باشد به هر حال ظرفیت ما همین قدر است و هر چه ظرفیت داریم برای رعایت پروتکل‌ها به کار گرفته ایم.

ترفع مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی هم گفت: ما هم کماکان همه پروتکل ها را اجرا می کنیم اما در ساعات پیک مسافر که اتوبوس پر می شود رعایت فاصله گذاری اجتماعی دشوار می شود.

سردار حمیدی رئیس پلیس راهور تهران هم درباره لغو ترافیک گفت: طرح ترافیک از ابتدای هفته جاری تا پایان هفته لغو شده و همه خودروها بدون محدودیت می‌توانند در سطح شهر تردد کنند.

او گفت: البته لغو طرح ترافیک باعث افزایش آلودگی هوا و ترافیک خواهد شد، و زحمت همکاران ما هم چند برابر می شود، ولی به ناچار و برای سلامت مردم باید این موضوع را مدیریت کرد تا شرایط بیماری بهتر شود.

۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۸
کد خبر: ۳۳٬۴۱۵

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 13 =