۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۸
کد خبر: . ۳۳٬۱۸۵
اشتغالزایی ۵۰۰ نفره به ازای هر میلیون متر مکعب گاز در جزیره قشم

بندرعباس- مدیرعامل شرکت گاز استان هرمزگان گفت:به ازای هر میلیون متر مکعب گاز در جزیره قشم، به میزان  ۵۰۰ نفر ایجاد اشتغال خواهد شد.

به گزارش بازار به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان هرمزگان، مدیر عامل  و هیئت رئیسه  شرکت گاز استان هرمزگان با معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم در خصوص گازرسانی به مناطق آزاد قشم و برخی صنایع و میزان اشغالزایی در این منطقه دیدار و گفت و کردند.

فواد حمزوی ضمن اشاره به اهمیت گازرسانی در منطقه ازاد قشم اشاره و تصریح کرد: بی شک با گاز دار شدن این منطقه پتانسیل های بسیاری جهت اشتغالزایی و رونق تولید را شاهد خواهیم بود.

وی بیان کرد: میزان مصرف گاز در کل استان، یعنی در بخش شهری و صنایع، ۲۵ میلیون متر مکعب است و با توجه به پیش بینی های ما در دو الی سه سال آینده برای جزیره قشم ، روزانه حدود ۵۱ میلیون متر مکعب  گاز مورد نیاز است خواهد بود و این خود اهمیت و توجه شرکت ملی گاز ایران و شرکت گاز استان هرمزگان  را جهت شکوفایی پتانسیل های بالقوه این شهرستان، می رساند.

مدیر عامل شرکت گاز استان هرمزگان تصریح کرد: منبع تامین گاز خط ۳۰ اینچ این شهرستان از خط صلح جهانی است و خطی  که از بوشهر به سمت سیستان و بلوچستان کشیده واین خط لوله گاز از استان هرمزگان نیز عبور می کند و در حال حاضر برخی از صنایع در غرب بندرعباس نیز ازهمین خط لوله، تغذیه می کنند.

این مقام مسئول بیان کرد: ظرفیت خط صلح جهانی یک ظرفیت محدود است و هر شهرستان، صنعت و یا صنایعی زود تر از دیگران درخواست گاز کند و نسبت به بستن قرار داد  اقدام کند، گاز متعلق به اوست .

حمزوی در ادامه  به برخی مفاد قرارداد گاز اشاره و تصریح کرد: قرارداهای جدیدی که با شرکت ملی گاز ایران بسته می شود دارای شرایطی می باشد و از جمله تاریخ پایان قرار داد حتما باید در آن ذکر شود و به نحوی که اگر تا زمان مقرر شده شرکت گاز هرمزگان به تعهدات خود عمل نکند، جریمه خواهد شد و متقابلا نیز اگر طرف مقابل پس از رسیدن گاز به منطقه مورد نظر نسبت به مصرف آن اقدام نکند،آن صنایع و یا صنعت نیز مشمول جریمه می­ شوند.

وی اظهار کرد: در سه سال آینده با مجوز هایی که منطقه آزاد قشم جهت گازرسانی خواهد داد، ببیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان در این شهرستان و در زمینه گازف سرمایه گذاری خواهیم داشت و با انتقال هر میلیون متر مکعب گاز به این منطقه، صنایع دیگر نیز حدود یک میلیون دلار سرمایه گذاری خواهند داشت که تاسیات خود را ایجاد کنند و به ازای هر میلیون متر مکعب گاز، به میزان ۵۰۰ نفر ایجاد اشتغال خواهد شد که در آن صنایع مشغول به کار خواهند شد. 

مدیر عامل شرکت گاز استان هرمزگان تصریح کرد:در بخش گاز خانگی نیز مستلزم همکاری بهتر با منطقه آزاد قشم بوده که اگر این امر محقق شود و میزان مشترکین گاز خانگی به حد مطلوب برسد ما نیز تلاش خواهیم کرد سهمیه ای به میزان ۳۰۰ الی ۵۰۰ نیرو از شرکت ملی گاز ایران جهت آموزش رایگان نیروهای بومی در بخش لوله کشی گاز و تاسیات آن گرفته تا پس از ورودو صنایع به این شهرستان، همین نیروها و افراد در آن صنایع به عنوان متخصص در زمینه گاز و تجهیزات آن مشغول شوند. 

 در ادامه  این جلسه نیز کیهان عباسیان،معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم افزود:  در این سال ها یک خوشبینی عمومی و امیدی خوب بین مردم جزیره قشم در خصوص انرژی نقش بسته و در بحث گاز شهری نیز  کمک دهنده شرکت گاز استان خواهیم بود تا مردم  این شهرستان از این نعمت الهی بهره مند شوند. 

وی بیان کرد: با آمدن گاز به کلیه شهرستان قشم، شاهد یک سبد انرژی خوب در این منطقه خواهیم بود وامید است با برنامه­هایی که داریم از گاز طبیعی و در راستای استفاده از سوخت های پاک، به عنوان سوخت کشتی های این منطقه(LNG) استفاده کنیم.

۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۸
کد خبر: ۳۳٬۱۸۵

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =