۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۹
کد خبر: . ۳٬۱۴۳
رشد ۲۱۸ درصدی تولید برق نیروگاه‌های آبی

انرژی تولیدی نیروگاه‌های برق- آبی کشور از 8 هزار و ۱۹۸ گیگاوات ساعت در سال گذشته به ۲۶ هزار و ۱۰۳ گیگاوات ساعت رسید که از رشد ۲۱۸ درصدی در این بخش حکایت می کند.

داشتن درآمد دلاری همواره یکی از خواسته‌های اصلی هر فردی بوده و در روزهای اخیر نیز شاهد افزایش تعداد کسانی که به این درآمد رسیده‌اند هستیم. با داغ شدن بازار ارزهای دیجیتال، بیشتر افراد فعالیتشان را در این بازار افزایش داده‌اند که آمارها هم نشان دهنده جایگاه مهم ارز دیجیتال در میزان فعالیت و افزایش درآمد دلاری آن‌ها می‌باشد. لینک بزرگترین سایت ایرانی برای فعالیت در این بازار و کسب درآمد دلاری، در پایین قرار داده شده است.

به گزارش بازار، تولید انرژی نیروگاه‌های برق-آبی درحالی در آذرماه امسال یک هزار و ۲۲ گیگاوات ساعت رسید که این رقم در ماه پیش از آن (آبان ماه) یک هزار و ۱۵۷ گیگاوات ساعت بود و به این ترتیب ۱۱.۷ درصد کاهش تولید را تجربه کرد.

بر اساس تازه ترین گزارش دفتر فناوری اطلاعات و آمار وزارت نیرو، اکنون ۵۵ طرح نیروگاه برق-آبی به ظرفیت ۱۲ هزار و ۱۶۹ مگاوات و متوسط تولید انرژی سالانه ۲۷ هزار و ۶۹۶ گیگاوات ساعت در حال بهره برداری است که از این میزان سهم حوضه آبریز دریای خزر ۱۶ طرح، حوضه آبریز دریای عمان و خلیج فارس ۲۵ طرح، حوضه آبریز دریاچه ارومیه یک طرح و حوضه آبریز فلات مرکزی ۱۳ طرح است و حوضه های آبریز مرزی شرق و سرخس سهمی در نیروگاه های برق-آبی ندارند.

اکنون ساخت ۱۷ نیروگاه برق-آبی به ظرفیت سه هزار و ۵۱۷ مگاوات و متوسط انرژی تولیدی سالانه هفت هزار و ۴۶۰ گیگاوات ساعت در دست اجراست که چهار طرح آن سهم حوضه آبریز دریای خزر، ۱۱ طرح سهم حوضه آبریز دریای عمان و خلیج فارس و دو طرح نیز سهم حوضه آبریز دریاچه ارومیه است و بقیه حوضه‌های‌آبریز شامل فلات مرکزی، سرخس و مرزی شرق سهمی در این نوع نیروگاه‌ها ندارند.

۲۱۷ طرح نیروگاه برق- آبی به ظرفیت ۱۴ هزار و ۶۸۶ مگاوات و متوسط تولید انرژی سالانه ۳۴ هزار و ۱۲۹ گیگاوات ساعت در کشور در دست مطالعه قرار دارد که سهم هرکدام از حوضه های آبریز شامل دریای خزر ۷۹ طرح، دریای عمان و خلیج فارس ۱۱۱ طرح، دریاچه ارومیه ۱۸طرح، فلات مرکزی هشت طرح و سرخس یک طرح است و در این میان حوضه آبریز مرزی شرق هیچ سهمی در نیروگاه های برق-آبی ندارد.

۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۹
کد خبر: ۳٬۱۴۳

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 7 =