۵ تیر ۱۴۰۳ - ۰۸:۰۱
۱۱۲۰ مگاوات صرفه جویی، نتیجه همراهی بخش اداری در مدیریت مصرف برق

۱۱۲۰ مگاوات صرفه جویی، نتیجه همراهی بخش اداری در مدیریت مصرف برق

سخنگوی صنعت برق گفت: ۱۱۲۰ مگاوات صرفه جویی برق از طریق همکاری مسئولانه ادارات و نهادهای عمومی با طرح های مدیریت مصرف حاصل شد.

به گزارش بازار، از شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) مصطفی رجبی مشهدی افزود: تا سال گذشته بیشترین میزان مدیریت مصرف ثبت شده توسط بخش اداری کشور از ۸۰۰ مگاوات فراتر نرفته بود اما امسال به رقم بی سابقه ۱۱۲۰ مگاوات رسید.

وی افزود: با این حال هنوز یا هدف نهایی در نظر گرفته شده فاصله داریم. مدیر عامل توانیر خاطرنشان کرد: سهم در نظر گرفته شده برای بخش اداری کشور ۱۵۰۰ مگاوات است که امیدواریم در روزهای آینده به آن دست یافته و این رقم تثبیت شود.
رجبی مشهدی گفت: براساس مصوبه هیات دولت، ادارات باید در ساعات کاری ٣٠ درصد و پس از پایان وقت اداری ٦٠ درصد از مصرف خود را کاهش دهند.

رجبی مشهدی از آن دسته از مشترکان اداری که هنوز خود را ملزم به اجرای این مصوبه نکرده اند درخواست کرد به منظور پیشگیری از قطع برق خود با صنعت برق همکاری کنند.

سخنگوی صنعت برق با اشاره به لزوم ضرورت توجه بیشتر نهادهای عمومی، دولتی و غیردولتی در این زمینه، خاطرنشان کرد: تاکنون ٧٠ درصد از مشترکان بزرگ اداری شامل نهادهای عمومی و اداری مجهز به کنتور هوشمند شده و از طریق این کنتورها بر رعایت مدیریت مصرف ادارات نظارت شده و امکان قطع برق اداراتی که بعد از دوبار اخطار هنوز در اجرای مدیریت مصرف برق همکاری نمی کنند، از راه دور وجود دارد.

به گزارش بازار، چندی پیش رجبی مشهدی با بیان اینکه با استفاده از کنتورهای هوشمند، میزان مصرف برق ادارات در ساعات اداری و خارج از ساعت اداری به‌صورت جداگانه کنترل می‌شود، خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی‌شده که در ساعات کاری با کاهش ۳۰ درصدی و بعد از ساعت کاری با خاموش‌کردن تجهیزات سرمایشی، روشنایی و الکترونیکی، کاهش ۶۰ درصدی مصرف برق را در ادارات شاهد باشیم.

کد خبر: ۲۹۲٬۷۸۴

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha