۴ تیر ۱۴۰۳ - ۱۸:۵۳
رشد ۱۳.۵ درصدی تولید برق ایران در دولت سیزدهم

رشد ۱۳.۵ درصدی تولید برق ایران در دولت سیزدهم

آمارهای بین المللی نشان می دهد تولید برق ایران در دولت سیزدهم ۱۳.۵ درصد رشد کرده و ایران در سال گذشته بیشتر از کشورهای صنعتی انگلیس، ایتالیا و اسپانیا برق تولید کرده است.

به گزارش بازار، جدیدترین آمار ارائه شده در گزارش مرور آماری انرژی جهان نشان می‌دهد تولید برق ایران طی سال ۲۰۲۳ با رشد ۴.۳ درصدی نسبت به سال قبل از آن مواجه شده و به ۳۸۲.۹ تراوات ساعت رسیده است. ایران در سال پیش از آن ۳۶۷.۱ تراوات ساعت برق تولید کرده بود.

رشد تولید برق ایران در سال ۲۰۲۳ تقریبا دو برابر متوسط رشد تولید برق در دنیا بوده است. کل تولید برق دنیا در سال ۲۰۲۳ بالغ بر ۲۹۹۲۴ تراوات ساعت گزارش شده است که این رقم نسبت به سال قبل از آن رشد ۲.۵ درصدی داشته است.

بر اساس این گزارش در سه ساله فعالیت دولت سیزدهم تولید برق ایران ۱۳.۵ درصد افزایش پیدا کرده است. ایران در سال آخر فعالیت دولت قبل ۳۳۷.۲ تراوات ساعت برق تولید کرده بود که این رقم در سال های ۲۰۲۱ به ۳۵۶.۴ تراوات ساعت، در سال ۲۰۲۲ به ۳۶۷.۱ تراوات ساعت، و در سال ۲۰۲۳ به ۳۸۲.۹ تراوات ساعت افزایش یافته است.

تولید برق ایران بیشتر از انگلیس، ایتالیا و اسپانیا

سهم ایران از کل تولید برق دنیا در سال ۲۰۲۳ بالغ بر ۱.۳درصد بوده و ایران یازدهمین تولیدکننده بزرگ برق دنیا در این سال شناخته شده است. چین بزرگترین تولیدکننده برق جهان در سال ۲۰۲۳ بوده و ۹۴۵۶ تراوات ساعت برق در این سال تولید کرده است. آمریکا و هند در رتبه های دوم و سوم از این نظر قرار داشته اند.

تولید برق ایران در سال ۲۰۲۳ از کشورهای صنعتی انگلیس، ایتالیا، اسپانیا و از ترکیه، الجزایر، مصر، اندونزی، پاکستان و تایلند بیشتر بوده است.

کد خبر: ۲۹۲٬۷۶۳

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha