۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۴
افزایش ۱۸ درصدی بارندگی و پرشدگی ۶۷ درصدی سدهای حوضه آبریز کرخه و مرزی غرب
رئیس حوضه‌های آبریز کرخه و مرزی غرب خبر داد

افزایش ۱۸ درصدی بارندگی و پرشدگی ۶۷ درصدی سدهای حوضه آبریز کرخه و مرزی غرب

رئیس حوضه‌های آبریز کرخه و مرزی غرب از افزایش بارندگی در سال آبی جاری در حوضه‌های آبریز کرخه و مرزی غرب و همچنین پرشدگی ۶۷ درصدی سدهای این حوضه خبر داد.

به گزارش بازار، شاهپور رجایی رئیس حوضه‌های آبریز کرخه و مرزی غرب اظهار داشت: متوسط بارندگی حوضه آبریز درجه ۲ کرخه در سال آبی جاری ۴۹۲ میلی‌متر بوده که در مقایسه با سال آبی گذشته ۱۴ درصد و نسبت به میانگین درازمدت ۱۷ درصد افزایش نشان می‌دهد.
وی گفت: در همین دوره زمانی، حوضه آبریز مرزی غرب ۵۲۹ میلیمتر بارندگی داشته که نسبت به متوسط سال آبی قبل و متوسط درازمدت به ترتیب ۱۹ و ۱۷ درصد افزایش نشان می‌دهد.
رئیس حوضه‌های آبریز کرخه و مرزی غرب خاطرنشان کرد: در این سال آبی، در بین استان‌های واقع در حوضه آبریز کرخه و مرزی غرب، استان ایلام با ۲۳ درصد و استان لرستان با ۱۱ درصد به ترتیب بیشترین و کمترین افزایش بارندگی نسبت به دوره درازمدت ۵۴ ساله را داشته‌اند.
رجایی با اشاره به میزان پرشدگی سدهای حوضه آبریز کرخه و مرزی غرب بیان کرد: بر روی رودخانه‌های کرخه و مرزی غرب ۳۲ سد با حجم مخزن ۱۱ میلیون و ۲۱۴ هزار مترمکعب وجود دارد که تا نیمه خرداد ماه جاری، نزدیک به ۷۵۰۰ میلیون مترمکعب حجم مخزن و معادل ۶۷ درصد پر شدگی ذخیره آبی داشته‌اند.

کد خبر: ۲۹۱٬۵۳۷

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha