۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۷
اولین جسله سیاستگذاری شانزدهمین رویداد مالی در وزارت اقتصاد

اولین جسله سیاستگذاری شانزدهمین رویداد مالی در وزارت اقتصاد

نخستین نشست شورای سیاستگذاری شانزدهمین رویداد بین المللی صنعت مالی ایران با حضور نمایندگان سازمان بورس و اوراق بهادار، بیمه مرکزی، بانک مرکزی و معاونت فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.

به گزارش بازار، نخستین نشست شورای سیاستگذاری شانزدهمین رویداد بین المللی صنعت مالی ایران با حضور نمایندگان سازمان بورس و اوراق بهادار، بیمه مرکزی، بانک مرکزی و معاونت فناوری ریاست جمهوری به میزبانی وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد.

در این نشست تخصصی با بررسی آخرین اقدامات و برنامه ریزی های صورت گرفته برای برگزاری موثر شانزدهم رویداد بین المللی صنعت مالی کشور، نسبت به بررسی چالش های گذشته و رفع آنها و همچنین تخصیص برخی ضرورت ها و دستورالعمل ها به منظور ارتقای کمی و کیفی این دوره تاکید شد.

لزوم تشکیل دبیرخانه دائمی نمایشگاه صنعت مالی
در این جلسه مهدی محمدی رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت اقتصاد و رئیس شورای سیاستگذاری شانزدهمین رویداد صنعت مالی ایران با اشاره به لزوم برگزاری این رویداد همراستا با شعار سال برای این رویداد تاکید کرد: اهداف نمایشگاه صنعت مالی ایران باید به نحوی تعیین شود که با محوریت شعار سال و در راستای معرفی دستاوردهای صنعت مالی کشور به منظور تقویت صنایع تولیدی با مشارکت مردم باشد.

وی اطلاع رسانی تخصصی و حرفه ای این رویداد از طریق رسانه های مرجع و ملی را ضروری دانست و گفت: موضوع برپایی دبیرخانه دائمی برای رویداد صنعت مالی ایران با توجه به اهمیت و لزوم تشکیل یک دبیرخانه دائمی جهت توسعه این رویداد میبایست با جدیت و رویکردی متفاوت دنبال گردد.

رویداد صنعت مالی، فرصتی مغتنم برای بازتاب دستاوردهای دولت سیزدهم
این مقام مسئول با اشاره به تغییرات در زمان برگزاری رویداد صنعت مالی در برخی از سال ها، و لزوم تثبیت زمان فعلی برای ادوار آتی این رویداد، جابجایی دولت در زمان برگزاری این رویداد را بسیار با اهمیت دانست و گفت: این رویداد می تواند بازتاب دهنده دستاوردهای دولت شهید رئیسی در طول سه سال گذشته در دولت جدید باشد؛ البته مشروط بر اینکه نسبت به پوشش خبری و رسانه ای این رویداد بویژه از طریق رسانه ملی و خبرگزاری ها و رسانه های رسمی داخلی و خارجی برنامه‌ریزی مناسبی شده باشد.

تمرکز شانزدهمین رویداد صنعت مالی بر ابعاد داخلی و خارجی اقتصاد کشور
در ادامه نیز صالح سپاسدار طهران مجری برگزاری رویداد شانزدهم صنعت مالی با ارائه گزارشی از دستاوردهای تحقق یافته از برگزاری رویدادهای موفق گذشته عنوان کرد:با توجه به شعار امسال مبنی بر جهش تولید با مشارکت مردمی و همچنین توفیقات دولت سیزدهم در حوزه بین المللی از جمله عضویت در گروه بریکس، تمرکز اصلی رویداد شانزدهم صنعت مالی نیز اشاعه و تقویت بسط این دو بُعد اصلی و موثر در تعامل با مشارکت کنندگان و بازدیدکنندگان نمایشگاه خواهد بود.

تشکیل کمیته علمی نمایشگاه برای نخستین بار
وی افزود: شکل گیری کمیته علمی با هدف ارتقا و هدایت جریان علمی و تخصصی برای اولین بار در ایران در دوره شانزدهم صورت پذیرفته است و در عین حال شرکت های دانش بنیان مالی و بیمه ای که با کاربرد تکنولوژی و مدل‌های کسب و کار نوآورانه در عرصه خدمات و سرویس‌های مالی و بیمه ای فعالیت می کنند حضور و ظهور همه جانبه ای خواهند داشت.

این کمیته متشکل از ۳۰ عضو متخصص در حوزه های مالی، پولی و بانکی و بیمه ای و همچنین صاحبنظران اقتصادی و کسب و کارهای نوین است که بار علمی رویداد شانزدهم صنعت مالی ایران را غنی تر خواهند کرد.

در این جلسه بر لزوم تثبیت تاریخ برگزاری رویداد صنعت مالی با مشارکت فعالان بازار سرمایه، بانک ها و شرکت های بیمه ای تاکید و در عین حال بر ضرورت اطلاع رسانی دستاوردهای این رویداد از طریق رسانه های رسمی و ملی کشور موافقت شد.

بر اساس این گزارش تمرکز ویژه بر مردمی سازی و مشارکت حداکثری مردم در تولید از طریق تعامل صاحبان صنایع مولد کشور و سایر مشارکت کنندگان در رویداد شانزدهم صنعت مالی ایران و گفتمان سازی نیازهای صنایع تولیدی با هدف ارایه راه حل های کلیدی برای رفع چالش های کاهنده سودآوری شرکت ها از جمله محورهای اصلی برگزاری این رویداد از طریق نشست های جانبی با حضور کارشناسان و مسئولان دولتی و خصوصی است.

حضور ۴۰ شرکت بیمه‌ای در نمایشگاه صنعت مالی
همچنین در ادامه نخستین جلسه شورای سیاستگذاری شانزدهمین نمایشگاه صنعت مالی محسن قلی پور مدیرکل روابط عمومی و نماینده بیمه مرکزی در شورا با تاکید بر لزوم توازن تخصیص فضای نمایشگاهی میان مشارکت کنندگان در سه حوزه بورس، بانک و بیمه تصریح کرد: با حضور ۴۰ شرکت مختلف بیمه ای که بنا دارند بر روی کسب و کارهای فن آورانه خدمات خود را معرفی کنند به دنبال بهبود مستمر و خلاقیت موثر در رویداد های مهمی همچون فاینکس ۲۰۲۴ هستیم.

حضور همه جانبه دانش‌بنیان‌ها در شانزدهمین رویداد صنعت مالی
در این نشست عبدالمجید مرشدی، مدیرکل دفتر تامین مالی و سرمایه‌گذاری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری نیز با تاکید بر حضور همه جانبه شرکت های دانش بنیان در شانزدهمین رویداد صنعت مالی تهران عنوان کرد: در این رویداد علاوه بر معرفی کسب و کارهای فن آورانه در حوزه های کسب و کار نشست های تخصصی با محوریت بررسی موضوع دارایی های نامشهود، حسابرسی و ارایه راه حل برای چالش های فن آوری در کشور خواهیم داشت.

همچنین محمد هادی سلیمی زاده، مدیرعامل شرکت اطلاع‌رسانی و آموزش بورس که به نمایندگی از سازمان بورس و اوراق بهادار در نخستین نشست شورای سیاست‌گذاری شانزدهمین نمایشگاه صنعت مالی کشور حضور داشت، با اشاره به برخی نیازها و ضرورت ها برای رویداد صنعت مالی، به ارائه برخی پیشنهادها در خصوص نحوه برگزاری این رویداد پرداخت.

کد خبر: ۲۹۰٬۴۰۰

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha