۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۷
رشد ۱۲۰۰ درصدی صدور مجوز آموزشگاه‌های آزاد
معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی خبر داد

رشد ۱۲۰۰ درصدی صدور مجوز آموزشگاه‌های آزاد

رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور با اعلام خبر تحقق ۹۹.۶ درصدی برنامه تحولی ابلاغی در سال ۱۴۰۲ گفت: رشد ۱۲۰۰ درصدی صدور مجوز آموزشگاه‌های آزاد، نشانه اجرای مأموریت‌های کلیدی با مشارکت مردم است.

به گزارش بازار، مهرداد عظیمی معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور نشستی با محوریت بررسی راهکارهای علمی و اجرایی کسب درآمدهای پایدار و باهدف اجرای کیفی و استاندارد مأموریت‌های کلیدی سازمان برگزار شد، از رشد ملموس شاخص‌ها در دولت سیزدهم، خبر داد.

وی افزود: افزایش ۱۱۹۴ درصدی صدور مجوز آموزشگاه‌های آزاد، رشد ۳۲ درصدی آموزش در بخش دولتی و غیردولتی، رشد ۴۲ درصدی سنجش مهارت و صلاحیت حرفه‌ای و رشد ۹۲ درصدی تعداد واحد پذیرنده آموزش در محیط کار واقعی و... از جمله رشد در شاخص‌های مذکور بوده است.

به گفته معاون وزیر، بنا بر اعلام وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، سازمان آموزش فنی و حرفه کشور با تحقق ۹۹.۶ درصدی برنامه‌های تحولی ابلاغی از سازمان‌های پیشرو در این وزارتخانه است.

وی، بهبود نظام پیشگیری و حمایت اجتماعی از اقشار آسیب‌پذیر و در معرض آسیب، توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای مهارتی مبتنی بر نیاز بازار کار (با اولویت افراد جویای کار)، استقرار نظام صلاحیت حرفه‌ای با همکاری دستگاه‌های مرتبط و ذی‌نفع، توانمندسازی نیروی انسانی شاغل و ارتقای کمی و کیفی آموزش‌های مهارتی کارگران بر اساس نیازسنجی صنایع و حرف و... را از جمله برنامه‌های اجرایی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در ۲۲ فعالیت برنامه تحولی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال ۱۴۰۲ عنوان کرد.

راه‌اندازی ۱۰ مرکز سنجش مهارت و صلاحیت حرفه‌ای در سال ۱۴۰۳
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای، تصریح کرد: ۴۳۰ حوزه سنجش الکترونیکی با ۶۱۷۰ کلاینت و ظرفیت ۲۴۶۸۰ نفر آزمون در روز، ۴۸۰۳ کارگاه سنجش عملی با ظرفیت ۶۸۱۸ نفر آزمون در روز، ۱۵۰۰۰ نفر آزمونگر عملی تعیین صلاحیت شده و... از ظرفیت‌های موجود مهارت و صلاحیت حرفه‌ای کشور در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای است.

وی اعلام داشت: در سال جاری ۱۰ مرکز سنجش مهارت و صلاحیت حرفه‌ای در استان‌های اصفهان، خراسان شمالی، خوزستان، زنجان، تهران، کرمانشاه، هرمزگان و یزد راه‌اندازی خواهد شد.

توسعه مهارت‌آموزی در حوزه رقومی (دیجیتال)
عظیمی در پایان، افزایش ارائه آموزش‌های مهارتی به گروه‌های هدف، توسعه مهارت‌آموزی در حوزه رقومی (دیجیتال)، توسعه مراکز کارآموزی جوار کارگاهی و بین کارگاهی در راستای افزایش مشارکت مردمی، رتبه‌بندی آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای و مراکز دولتی آموزش فنی و حرفه‌ای، برگزاری دوره‌های آموزشی توسعه کارآفرینی و کسب‌وکار، تدوین آیین‌نامه اجرایی موضوع بند ت ماده ۶۶ برنامه هفتم پیشرفت، بازآموزی مربیان مراکز دولتی و آموزشگاه‌های آزاد، رصد و پایش مهارت آموختگان جذب شده در بازار کار (تطبیق مهارتی)، جذب درآمد از محل مشارکت‌های مردمی از برنامه‌های تحولی این سازمان در سال ۱۴۰۳ اعلام کرد.

کد خبر: ۲۹۰٬۳۹۵

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha