۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۰
افت ۱۶درصدی بارش‌های امسال نسبت به سال‌های نرمال

افت ۱۶درصدی بارش‌های امسال نسبت به سال‌های نرمال

با ثبت ۱۷۰.۲ میلیمتر بارش در ۲۰۴ روز ابتدایی سال آبی جاری، میزان بارش‌ها نسبت به آمار مدت مشابه سال‌های نرمال (متوسط آمار ۵۵ ساله) کاهشی ۱۶ درصدی داشته است.

به گزارش بازار، از ابتدای سال آبی جاری (شروع مهر ۱۴۰۲) تا ۲۵ فروردین ماه امسال (۲۰۴ روز ابتدایی سال آبی جاری) در مجموع ۱۷۰.۲ میلیمتر بارش در کشور ثبت شده است.

میزان بارش‌های سال آبی جاری نسبت به بارش‌های ۲۰۳.۱ میلیمتری در مدت مشابه سال‌های نرمال (متوسط آمار ۵۵ ساله) کاهشی ۱۶ درصدی داشته است.

همچنین میزان بارش‌های سال آبی جاری در مقایسه با بارش‌های ۱۷۸.۱ میلیمتری سال آبی گذشته در مدت مشابه، نشان‌دهنده افتی ۴درصدی در بارش‌های امسال نسبت به بارش‌های سال آبی قبل از آن که سالی کم‌بارش بوده هست.

تنها استانی که افتی بیش از ۵۰درصدی در میزان بارش‌ها نسبت به سال‌های نرمال داشته استان هرمزگان است که کاهشی ۵۳درصدی در میزان بارش‌های این استان به‌ثبت رسیده؛ بعد از آن، استان‌های بوشهر، فارس و کرمان به‌ترتیب با کاهشی ۴۴درصدی، ۴۲درصدی و ۳۸درصدی بیشترین میزان افت بارش‌ها را داشته‌اند.

همچنین در استان‌های ایلام، گلستان، همدان، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی رشد بارش‌ها به‌میزان ۱۰ تا ۲۶درصد در سال آبی جاری نسبت به میانگین آمار درازمدت به‌ثبت رسیده است.

کد خبر: ۲۸۳٬۱۳۹

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha