۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۴
کد خبر: . ۲۸٬۱۳۷
رکوردهای جدید بورس و پیش‌بینی آینده

بهزادفر، مدیر آموزش و فرهنگ‌سازی شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس، مهمترین دلیل رشد این روزهای بازار سرمایه را رشد نقدینگی دانست و گفت: حدود ۲۶۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی در کشور برآورد شده که بخش قابل توجه آن، وارد بازار سرمایه شده است.

به گزارش بازار به نقل از بازار سرمایه ایران، بهنام بهزادفر با بیان این مطلب گفت: البته این ورود نقدینگی به بازار سرمایه منطقی بوده و رشد قیمت دلار و افزایش فروش شرکت ها، از مهمترین دلایل اقبال مردم به این بازار شده است.

مدیر آموزش و فرهنگ‌سازی شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس، همچنین نبودِ رقبای خارجی و تاثیرِ آن بر افزایش میزان تولید و مبلغ فروش را در کنار دلایلی که گفته شد، از عوامل دیگرِ هدایت نقدینگی به بازار سرمایه دانست.

وی تاکید کرد: این ورود پول و سرمایه به بازار، جهش تولید را به دنبال دارد و تاکنون بیش از ۵۰ میلیون کد بورسی صادر شده است.

بهزادفر در ادامه به ارزش روز واحدهای سرمایه گذاری شاره و تصریح کرد: در ابتدا هر واحد سرمایه گذاری ۱۰ هزار تومان بود که امروز به ۲۷ هزار تومان رسیده و چیزی حدود ۱۷۰ هزار درصد رشد داشته است؛ به این معنی که هر واحد سرمایه گذاری صندوق دارا یکم، حدود ۳ برابر شده است.

او در پاسخ به این فرضیه که «بازار سرمایه پلی به تورم است»؛ گفت: در بازار سرمایه، نقدینگی کنترل می‌شود و اگر افراد با رشد سودآوری مواجه شوند، عملا اتفاق بدی در این عرصه برای اقتصاد کشور نخواهد افتاد.

مدیر آموزش و فرهنگ‌سازی بورس در ادامه از مرحله بعدی پذیره نویسی صندوق دارایی یکم خبر داد.

در ادامه گفتگو بهروز خدارحمی کارشناس بازار سرمایه، نگرانیِ مردم از کاهش ارزش سپرده به دنبال افزایش تورم را دلیل اصلی اقبال مردم به بازار سرمایه در بین سایر بازارها دانست و گفت: فرهنگ سازی و جهت دهی دولت در این عرصه از دلایل دیگر این استقبال بوده است.

احسان عامری‌مقدم، کارشناس بازار سرمایه دیگر میهمان برنامه تاکید کرد: تازمانی که تورم انتظاری و افزایش شاخص‌های مهم اقتصادی ادامه داشته باشد، می‌توان پیش بینی کرد، روند و حرکت بازار سرمایه ادامه پیدا کند.

این کارشناس بازار سرمایه معتقد است: بسترهای مختلف معاملاتی در باراز سرمایه، پاسخگوی حضور یکباره مردم نیست و به نظر می‌رسد سرمایه گذاری مستقیم در بازار سرمایه، تصور اشتباهی است.
۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۴
کد خبر: ۲۸٬۱۳۷

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 0 =