۱۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۴
مردم با صندوق رأی قهر نیستند اما انتظار کارآمدی بیشتر دارند
رئیس‌ مجلس شورای اسلامی:

مردم با صندوق رأی قهر نیستند اما انتظار کارآمدی بیشتر دارند

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمایندگان منتخب تنها وکیل طرفداران خود نیستند بلکه وکیل همه مردم ایران هستند، گفت: مردم با صندوق رأی قهر نیستند اما انتظار کارآمدی بیشتر دارند.

به گزارش بازار، محمدباقر قالیباف در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۱۵ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود، گفت: پس از حضور پرشور مردم در انتخابات مجلس وظیفه خود می دانم که از جایگاه خانه ملت، از نقش آفرینی یکایک هموطنان و همه دست اندرکاران انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تقدیر و تشکر کنم.

وی ادامه داد: از مجریان و ناظران و به خصوص از نیروهای امنیتی و انتظامی که با هوشمندی و درایت امنیت انتخابات را در سراسر کشور تامین کردند، تشکر می کنم.

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: انتخابات شکوهمند مجلس در میانه تحریم های داخلی و خارجی چنان با نقش آفرینی مردم برگزار شد که همه ما را به طور مضاعف متوجه مسئولیت های خود کرد. این مشارکت با وجود طراحی های گوناگون دشمنان حقیقتا برآمده از وطن دوستی و علاقه به امنیت کشور و آگاهی سیاسی بود، امیدوارم مردم با حضور پرشور در مرحله دوم انتخابات مجلس در حوزه های انتخابیه اعلام شده، مجاهدت خود را با شایستگی و شکوه تکمیل کنند.

وی تصریح کرد: آن هایی که از حق رأی خود استفاده کردند ماجورند، البته ما در مورد هموطنانی که به هر دلیل در این انتخابات مشارکت نکردند هم مسئول هستیم.

قالیباف تاکید کرد: نمایندگان منتخب تنها وکیل افرادی که به آن ها رأی داده یا در انتخابات شرکت کرده اند، نیستند بلکه نمایندگان منتخب باید خود را وکیل و خادم همه مردم بدانند و در راستای تامین خیر عمومی تصمیم گیری کنند و صرفا در جلب رضایت حلقه طرفداران خود محصور نمانند.

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: از همین امروز امیدوارم ثمره فعالیت ما مسئولان بتواند رضایت اقشار مختلف مردم را چنان جلب کند که به سیر صعودی مشارکت در انتخابات های آینده منجر شود. برای این کار باید از هر آنچه که به احیای امر ملی آسیب می زند پرهیز کنیم و خیر عمومی را در دستورکار قرار دهیم.

وی یادآور شد: ما به خوبی می دانیم که اگر وضع اقتصادی کشور رونق داشت و اگر بداخلاقی های سیاسی نبود نرخ مشارکت در همین دوره نیز متفاوت می شد، مردم با صندوق رأی قهر نیستند اما انتظار کارآمدی بیشتر دارند پس صندوق رأی باید کارآیی و گره گشایی روز افزون خود را در کارامدسازی حکمرانی نشان دهد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: نفس حضور و اصل مشارکت این تعداد از مردم در انتخابات نشان از پایبندی به چارچوب های نظام و نگاه به صندوق به مثابه کوتاه ترین بهترین راه برای حل مشکلات است، با توجه به تقسیم کاری که برای تمرکز بر مسائل واقعی با قوه مجریه داریم، باید بدانیم هرگونه اختلاف افکنی و حاشیه روی و دوقطبی سازی قابل قبول نیست بلکه علاوه بر مسئولیت وجدانی و شرعی، نارضایتی مردم را نیز به دنبال دارد.

وی ادامه داد: ما پایه های همکاری دولت و مجلس به نفع مردم را در قالب برنامه هفتم محکم کرده ایم و در دوره جدید نظارت موثری برای اجرای این برنامه خواهیم داشت تا حقوق عامه احیا شود و کارآمدی دستگاه حکمرانی افزایش یابد.

قالیباف افزود: از همکاران گرامی که در مجلس دوازدهم توفیق همراهی شان را نخواهیم داشت برای همه زحماتشان در دوره یازدهم تشکر می کنم، به برادران و خواهران ارجمندم که در دوره جدید به ترکیب مجلس می پیوندند تبریک می گویم و ورود آن ها را به کارزار همگرایی برای کارآمدی را خوشامد عرض می کنم.

وی تاکید کرد: نه در درون مجلس و نه در همکاری با سایر قوا ما دستورکار دیگری جز افزایش کارآمدی نداریم و هم بعد تقنینی و هم بعد نظارتی مجلس در خدمت این هدف خواهد بود. ما با رهبر فرزانه و بزرگوارمان نیز عهد بسته ایم که فرصت ناشی از مشارکت مردم را در مسیر تحول قدر بدانیم.

کد خبر: ۲۷۶٬۶۸۱

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha