۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۳
پیشرفت فیزیکی ۴۳ طرح فاضلاب به ۸۰ درصد رسید
مدیرعامل آبفای کشور:

پیشرفت فیزیکی ۴۳ طرح فاضلاب به ۸۰ درصد رسید

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از تحقق ۸۴ درصدی اعتبارات در بخش آب در سال جاری خبر داد و گفت: پیشرفت فیزیکی ۴۳ طرح فاضلاب در سال جاری به بیش از ۸۰ درصد رسیده است.

به گزارش بازار، هاشم‌ امینی تعداد طرح‌های آبرسانی دارای ردیف بودجه در قانون سنواتی کل کشور را ۳۸طرح دانست و افزود: برای اجرای این طرح‌ها تا پایان سال ۱۴۰۱ حدود ۱۸ هزار میلیارد تومان هزینه شده و برای اتمام این طرح ها بیش از ۷۵ هزار میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است.

وی با بیان اینکه از این تعداد، ۱۶ طرح دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد است، افزود: اعتبار مصوب سال ۱۴۰۲ طرح‌های آبرسانی بیش از ۲۶۳۳ میلیارد تومان است که به میزان ۲۲۱۱ میلیارد تومان (معادل ۸۴ درصداعتبار) تا پایان بهمن ماه امسال تخصیص پیدا کرده است. ‌

مدیرعامل آبفای کشور از تخصیص ۱۶۵۲ میلیارد تومان اعتبار از محل ردیف‌های متفرقه به منظور کمک به تکمیل طرح‌های نیمه تمام آبرسانی در سال جاری خبر داد.

امینی با اشاره به اینکه اکنون تعداد ۱۹۶ طرح فاضلاب شهری در قانون بودجه سنواتی کل کشور دارای ردیف اجرایی است، افزود: در این طرح‌ها تا پایان سال ۱۴۰۲ حدود ۲۳ هزار میلیارد تومان هزینه شده که اعتبار مورد نیاز برای اتمام این طرح‌ها بیش از ۲۲۹ هزار میلیارد تومان است. ‌

وی اعتبار مصوب سال ۱۴۰۲ طرح‌های فاضلاب را نیز ۷۱۴۶ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: تخصیص اعتبار برای طرح‌های فاصلاب تا پایان بهمن‌ماه سال جاری ۳۳۳۷ میلیارد تومان (معادل ۴۷ درصد) است که ۶۸ درصد آن به صورت نقدی و مابقی به صورت اسناد خزانه مدت‌دار تخصیص یافته است. در حال حاضر ۴۳ طرح‌های فاصلاب دارای پیشرفت فیزیکی بیش از ۸۰ درصد است.

به گفته امینی ۱۱۱میلیارد تومان از محل ردیف‌های متفرقه به منظور کمک به تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام فاضلاب تا بهمن‌ماه امسال تخصیص یافته است.

کد خبر: ۲۷۵٬۳۹۵

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha