۲۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۰
افزایش ۴۰ درصدی بهای خدمات پارکینگ‌های شهرداری تهران نسبت به سال ۱۴۰۲

افزایش ۴۰ درصدی بهای خدمات پارکینگ‌های شهرداری تهران نسبت به سال ۱۴۰۲

اعضای شورای شهر تهران بهای خدمات ورودیه و نرخ پارکینگ‌های عمومی شهرداری تهران در سال ۱۴۰۳ را به تصویب رساندند.

به گزارش بازار، در جریان دویست و شانزدهمین جلسه شورای شهر تهران بررسی لایحه درخصوص تعیین بهای خدمات ورودیه و حق توقف وسایل نقلیه در پارکینگ‌های عمومی شهرداری تهران در سال ۱۴۰۳ در دستور کار اعضای شورای شهر تهران قرار گرفت.

سید جعفر تشکری هاشمی؛ رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران اظهار کرد: در مصوبه نرخ پارکینگ‌های شهرداری تهران برای سال آینده مشخص شد شهرداری تهران موظف است طرح پیشنهادی خود برای رتبه‌بندی پارکینگ‌های خود را در کمیسیون به تصویب برساند که این اقدام در سال گذشته انجام و رتبه‌بندی پارکینگ‌ها به سرانجام رسید.

وی افزود: شاید از نگاه بهره‌بردار تمایزی میان پارکینگ‌های درجه یک و دو وجود نداشته باشد اما برخی از پارکینگ‌ها دارای امکانات ویژه‌ای از جمله سیستم‌های ورود و خروج و امکانات نظارتی هستند و در زمره پارکینگ‌های درجه یک قرار دارند و پارکینگ‌هایی که فاقد امکانات اشاره شده باشند به شرط مسقف بودند در رتبه دو قرار دارند و پارکینگ‌هایی که مسقف نیستند به عنوان پارکینگ‌های درجه ۳ لحاظ شده است.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به اینکه ۴۰ درصد افزایش نرخ بهای ورودی و حق توقف وسایل نقلیه در پارکینگ‌های عمومی شهرداری تهران برای سال ۱۴۰۳ نسبت به سال ۱۴۰۲ در نظر گرفته شده است افزود: نرخ ورودی خودروهای سواری ۹۵۰۰ تومان در پارکینگ‌های درجه یک ۷۵۰۰ تومان در پارکینگ‌های درجه ۲ و مبلغ ۵۶۰۰ تومان در پارکینگ‌های درجه ۳ پیش‌بینی شده است.

عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: همچنین نرخ توقف سواری و وانت در پارکینگ‌های درجه یک برای یک شبانه‌روز کامل مبلغ ۸۲ هزار تومان در پارکینگ‌های درجه ۲ مبلغ ۶۵ هزار تومان و در پارکینگ‌های درجه ۳ مبلغ ۴۹ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

وی افزود: بهای خدمات ورودی و حق توقف وسایل نقلیه در پارکینگ‌های برج میلاد تهران معادل نرخ پارکینگ‌های رده یکم است. علاوه بر اینکه بهای خدمات ورودی به حق توقف وسایل نقلیه در پارکینگ‌های مکانیزه با اعمال ۱.۵ درصد نرخ پارکینگ‌های رده اول است.

تشکری هاشمی همچنین درباره بهای خدمات ورودی و حق توقف موتورسیکلت‌ها در پارکینگ‌ها تصریح کرد: بهای خدمات نرخ ورودی به شرط توقف موتورسیکلت‌ها در پارکینگ‌ها و جایگاه مختص موتورسیکلت‌ها در شهر تهران سه هزار تومان و به ازای هر ساعت پس از ساعت اول یک هزار تومان و برای یک شبانه‌روز ۱۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران تصریح کرد نرخ بهای خدمات ورودی و حق توقف نقلیه در پارکینگ‌های مسافربری برای خودروهای حامل مواد غذایی و بار در پایانه‌های مسافربری مطابق نرخ پارکینگ‌های رده دوم است و برای خودروهای مسافربری مبلغ ۶ هزار تومان و برای ون و مینی‌بوس مسافربری مبلغ ۷۶۰۰ تومان و برای اتوبوس مسافربری مبلغ ۱۱ هزار تومان برای سال ۱۴۰۳ در نظر گرفته شده است.

کد خبر: ۲۷۴٬۰۷۷

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha