۲۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۷
موجودی ۳.۹ میلیون تنی کالای اساسی در بنادر کشور

موجودی ۳.۹ میلیون تنی کالای اساسی در بنادر کشور

بر اساس آمار سازمان بنادر و دریانوردی موجودی کل کالاهای اساسی در بنادر کشور در بهمن‌ماه امسال به حدود ۳.۹ میلیون تن رسیده است.

به گزارش بازار، از ۹ میلیون و ۲۵۸ هزار و ۴۲ تن کالای غیرکانتینری، مقدار ۳ میلیون و ۸۷۴ هزار و ۲۲۷ تن معادل ۴۲ درصد آن کالاهای اساسی و میزان کالاهای کانتینری در بنادر کشور در بهمن ماه سال جاری معادل ۱۲۲ هزار و ۱۱۶ تن است.

موجودی کالاهای غیرکانتینری در بندر امام خمینی (ره) ۴ میلیون و ۲۵۲ هزار و ۷۸۶ تن، بندر شهیدرجایی ۳ میلیون و ۶۶۹ هزار و ۷۶۹ تن و بندر چابهار ۳۰۶ هزار و ۵۴۵ تن است و با لحاظ موجودی کالاهای غیر کانتینری در بنادر کشور شامل بنادر خرمشهر، بوشهر، شهید باهنر و بنادر شمالی موجودی کل کالاهای غیرکانتینری در بنادر کشور به ۹ میلیون و ۲۵۸ هزار و ۴۲ تن می‌رسد.

ظرفیت نگهداری کالاهای اساسی در بنادر کشور معادل ۷ میلیون و ۱۳۸ هزارت تن شامل سیلو و انبار است.

ظرفیت نگهداری کالاهای اساسی در بندر امام خمینی (ره) اعم از انبار و سیلو معادل ۴ میلیون و ۱۸۰ هزار تن، بندر شهید رجایی ۱ میلیون و ۳۷۵ هزار تن، بندر انزلی ۳۳۵ هزار تن و بندر چابهار ۲۰۰ هزار تن است و با لحاظ ظرفیت نگهداری کالاهای اساسی در سایر بنادر اعم از شهید باهنر، خرمشهر، آبادان، بوشهر، نوشهر، امیرآباد، فریدون‌کنار و آستارا مجموع ظرفیت نگهداری کالاهای اساسی در بنادر کشور شامل انبار و سیلو، معادل ۷ میلیون و ۱۳۸ هزار تن است که از این میزان یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن مربوط به سیلو و ۵ میلیون و ۸۳۸ هزار تن مربوط به انبارها است.

میزان تخلیه‌وبارگیری کالا در بنادر مالکیتی طی ۱۰ ماهه سال جاری معادل ۱۲۹ میلیون و ۴۷۷ هزار و ۶۶ تن، میزان تخلیه‌وبارگیری کالا در بنادر مالکیتی و حاکمیتی معادل ۱۹۴ میلیون و ۷۸ هزار و ۴۵۷ تن و میزان تخلیه و بارگیری کانتینری معادل ۲ میلیون و ۲۵۸ هزار و ۴۳۴ TEU طی ۱۰ ماهه نخست سال جاری بوده است که به ترتیب رشد ۹ درصدی، ۸ درصدی و ۶ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

کد خبر: ۲۷۳٬۳۷۲

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha