حلقه ارتباطی شرکت‌های دانش بنیان با بازار مفقود است

رضایی کوچی، رییس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه قوانین مناسبی در رابطه با شرکت‌های دانش بنیان وجود دارد، تاکید کرد: در حال حاضر جوانان ما ایده و ابتکار لازم را دارند اما حلقه ارتباط آنها با بازار مفقود شده است و این مسئله باعث شده تا نتیجه نهایی اقداماتشان دیده نشود.

محمدرضا رضایی کوچی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی بازار با اشاره به اقدامات مسئولین و مجلس درباره حمایت از شرکت‌های دانش بنیان گفت: حرکتهایی در زمینه اقتصاد دانش بنیان در کشور آغاز شده و مسئولین در این زمینه دست به کار شده‌اند اما متاسفانه این اقدامات کافی نیست.

وی با بیان اینکه نیروی انسانی خوبی در کشور پرورش یافته است، اظهار داشت: استعداد جوانان ایرانی بسیار گسترده است. اما متاسفانه ایده‌های نخبگان ما تجاری سازی نمی‌شود و این ایده‌ها نتوانسته جایی در بازار پیدا کند.

رییس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به چالش‌های پیش روی شرکت‌های دانش بنیان در کشور تصریح کرد: بدون شک ایده و ابتکار شرکتهای دانش بنیان باید درزندگی مردم نقش ایفا کنند که متاسفانه این مهم هنوز اتفاق نیافتاده است و مسئولین باید بیشتر به این مقوله توجه کنند و چالش های پیش روی این شرکت‌ها را کاهش دهند.

رضایی کوچی با بیان اینکه قوانین مناسبی در حمایت از شرکت‌های دانش بنیان وجود دارد، تاکید کرد: در حال حاضر جوانان ما ایده و ابتکار لازم را دارند اما حلقه ارتباط آنها با بازار و تولید مفقود شده است و این مسئله باعث شده تا نتیجه نهایی اقداماتشان دیده نشود.لازم است در این زمینه قوانین مناسبی تهیه شود تا از رشد شرکت‌های دانش بنیان در کشور ملموس شود.

۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۲
کد خبر: 27284

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 3 =