کرونا نباید مانع فعالیت‌های عمرانی در کشور شود

جمالی نژاد، رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: باید با تقویت فعالیت‌های عمرانی و پیشبرد طرح اقدام ملی مسکن، سطح رضایتمندی عمومی را در کشور افزایش دهیم.

به گزارش بازار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، مهدی جمالی نژاد که دهم تیرماه در همایش مجازی معاونان عمرانی استانداری‌های سراسر کشور که در محل وزارت کشور تشکیل شد، سخن می‌گفت، افزود: امسال سال پایانی دولت یازدهم است و برای همین باید فعالیت‌های عمرانی و توسعه‌ای در کشور با برنامه ریزی جدی‌تر با محوریت معاونت‌های عمرانی استانداری‌ها انجام گیرد.

معاون عمرانی وزیر کشور با تاکید بر اینکه متوجه مشکلات و نارسایی‌ها در حوزه مسئولیت‌ها و اختیارات معاونین عمرانی استانداری‌های سراسر کشور هستیم؛ گفت: تلاش داریم در خصوص فعالیت‌های مسکن و سایر طرح‌های بزرگ عمرانی هماهنگی خوبی با وزارت راه و شهرسازی داشته باشیم تا در عرصه عمل و اجرا دچار موازی کاری و تداخل مسئولیت نشویم.

جمالی نژاد در ادامه به تلاش و سخت کوشی‌های معاونین عمرانی، شهرداری‌ها و دهیاری در طی سال گذشته اشاره کرد و گفت: با توجه به بیماری کرونا و سایر مسائل اجتماعی انصافا، عملکرد خوبی از خودشان برجای گذاشته اند و حضوری پر رنگ در صحنه‌ها داشتند.
کاهش درآمدهای شهرداری از دیگر موضوعاتی بود که معاون وزیر کشور به آن اشاره کرد و گفت: شیوع بیماری کرونا درآمد شهرداری‌ها را به شکل قابل ملاحظه‌ای کاهش داد که در این خصوص تلاش داریم حمایت‌های لازم را از این نهاد عمومی در جهت خدمت رسانی بیشتر به مردم انجام دهیم.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های سراسر کشور از برگزاری ارزیابی مدیران عمرانی استان‌ها اعم از مدیران شهری و روستایی در ماه‌های آتی خبر داد و گفت: این کار مشوق بیشتری به مدیران عمرانی در استانداری‌ها در خدمات رسانی و انگیزه خدمت بیشتر برای کار و فعالیت می‌دهد.

وی همچنین گفت: مشکلات استان‌ها و شهرداری‌ها با فعال شدن کارگروه مشترک با حضور معاونین عمرانی استانداری‌ها و مدیران ستاد رصد و پیشنهادهای لازم برای حل چالش‌ها ارائه خواهد شد.

معاون عمرانی وزیر کشور در ادامه صحبت هایش از فعال شدن جلسات استانداران به صورت منطقه‌ای خبر داد و گفت: استان‌ها به پنج منطقه در کشور تبدیل شده اند و مسائل استانی به صورت منطقه‌ای با حضور وزیر کشور مورد بحث و کارشناسی قرار خواهد گرفت.

وی گفت: متناظر با جلسات استانداران، جلسه معاونان عمرانی هم به صورت منطقه‌ای در محل وزارت کشور به صورت ماهیانه برگزار خواهد شد.

جمالی نژاد با تاکید بر اینکه باید به صورت سیستمی و هماهنگ در استان‌ها عمل کنیم؛ گفت: از معاونین عمرانی استانداری‌ها در خواست دارم در حوزه‌های اقتصادی و امنیتی هم وارد شوند و در این بخش‌ها کمک کنند.

وی گفت: عملکرد خوب در بحث‌های عمرانی به صورت غیر مستقیم روی مساله رضایتمندی عمومی تاثیر می‌گذارد و این رضایتمندی به صورت اتوماتیک، سطح اعتماد و رضایتمندی در سطح ملی را تقویت می‌کند.

معاون وزیر کشور از فعال شدن دوباره برنامه‌های سفرهای استانی با هدف افزایش نشاط و شادابی در کشور خبر داد و گفت: باید بتوانیم در فضای سخت کنونی در کنار یکدیگر، کارهای عمرانی و حوزه مسکن را در کشور دنبال کنیم و احیاناً بیماری کرونا مانع از این نشود که فعالیت‌های عمرانی مان در کشور تعطیل شود.

جمالی نژاد در پایان خاطرنشان کرد که قرار است طی نشستی مشترک با حضور آقای اسلامی وزیر راه و شهرسازی، مشکلات اجرایی در حوزه طرح اقدام ملی مسکن مطرح و موانع و چالش‌ها بررسی شود.

۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۸
کد خبر: 27145

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 7 =