۱۷ آذر ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۵
رفع تنش آبی ۱۰ هزار روستا تا پایان دولت سیزدهم
رییس جمهور عنوان کرد

رفع تنش آبی ۱۰ هزار روستا تا پایان دولت سیزدهم

رییس جمهور با اشاره به نقش مهم خیرات در گره گشایی از مسایل و مشکلات بشریت، گفت: وقف پشتوانه‌ای برای رفع گره‌های اقتصادی و آسیب های اجتماعی است.

به گزارش بازار، سید ابراهیم رییسی جمعه شب در دیدار با خیرین حوزه سلامت استان البرز که در دانشکده پزشکی استان برگزار شد، افزود: کارکرد وقف و نذر در جامعه برای نشر معارف اسلامی و همچنین گره گشایی از مسایل اقتصادی و رفع مشکلات جامعه بشری بسیار مهم و غیرقابل انکار است.

وی با تاکید بر اهمیت وقف و خیرات در گره گشایی از مشکلات اجتماعی بشر، ‌ اظهار داشت: وقف ریشه‌های بسیار بنیادی دارد و در فرهنگ دینی و آموزه های اسلامی ما نیز وقف و خیرات جایگاه بسیار مهم و ارزشمندی دارد.

آیت الله رییسی ادامه داد: امروزه موضوع خیرات در حوزه های اقتصادی هم مطرح است به گونه ای که علاوه بر اقتصاد خصوصی، ‌ دولتی و تعاونی، ‌ اقتصاد خیرات هم تعریف شده است.

وی تصریح کرد: بسیاری از موسسات و مجموعه های علمی، آموزشی، فرهنگی و خدماتی در سطح دنیا با تکیه بر اقتصاد خیرات و وقف اداره می شود.

رییس جمهور ادامه داد: ما به خیرین کشور افتخار می کنیم که برای خدا و گره گشایی از کار مردم تلاش می کنند.

آیت الله رییسی افزود: در حوزه سلامت و مدرسه سازی، کارهای بسیار بزرگی توسط خیرین انجام شده است که قابل تقدیر و ارزشمند است.

رییس جمهور همچنین با اشاره به اینکه مشکل کم آبی سه هزار و ۶۰۰ روستا با کمک و مشارکت خیرین رفع شده است، افزود: تا پایان دولت سیزدهم، تنش آبی ۱۰ هزار روستای کشور به طور کامل حل و فصل خواهد شد.

آیت الله رییسی با اشاره ارزش کار خیرین، گفت: مشارکت در ساخت مدرسه، بیمارستان و مراکز درمانی از جمله کارهای ارزشمند و بزرگی است که ثواب بسیاری را نصیب خیرین می کند و دولت وظیفه دارد در این حوزه، تسهیل گر و حامی باشد.

رییس جمهور اظهار داشت: وقتی فردی با تمام امکانات و دارایی خود برای یک کار بزرگ به میدان می آید، دولت هم وظیفه دارد به تعهداتش در این رابطه عمل کرده و ضمن تسهیل امرو، بستر مناسب را برای انجام کار فراهم کند.

کد خبر: ۲۶۰٬۵۱۲

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha