۱۱ آذر ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۹
راهکارهای دستیابی به ترانزیت ۱۰ میلیون تن کالا بین ایران و روسیه بررسی شد
در نشست ویدیو کنفرانس معاونان حمل و نقل ایران و روسیه؛

راهکارهای دستیابی به ترانزیت ۱۰ میلیون تن کالا بین ایران و روسیه بررسی شد

نشست ویدیو کنفرانسی معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی ایران با معاون وزیر حمل و نقل فدراسیون روسیه برگزار شد.

به گزارش بازار، در نشست ویدیو کنفرانسی شهریار افندی زاده معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی با معاون وزیر حمل و نقل فدراسیون روسیه کلیه همکاری های حمل و نقلی دو کشور در حوزه زیرساخت و حمل و نقل و ترانزیت مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در این نشست دو طرف اهم موضوعات مورد گفتگو در همکاری دو کشور در زمینه ترانزیت و چگونگی دستیابی دو کشور به هدف ۱۰ میلیون تن ترانزیت کالا از مسیر جمهوری اسلامی ایران و همچنین بررسی نقشه راه پیشنهادی ایران و نظرات ارسالی فدراسیون روسیه در این خصوص که در دست جمع بندی و نهایی سازی می باشد، بیان داشتند.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تبادل نظر در زمینه همکاری بندری دو کشور خصوصاً در دریای خزر، گفتگو برای افزایش کشتیرانی در دریای خزر مابین دو کشور و وجود ظرفیت مناسب بنادر ایران برای عملیات جابجایی کالاهای ارسالی از روسیه و در ادامه مسیر حمل از ایران با شیوه ترکیبی به مقصد مورد نظر را مطرح نمود.

افندی زاده گفت در این نشست در مورد روند پیشرفت پروژه ساخت مسیر ریلی رشت – آستارا نیز گفتگو گردید و گزارشی از پیشرفت پروژه توسط شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور و شرکت کاسپین سرویس ارائه گردید.

در این نشست همچنین طرفین پیرامون مسائل حمل و نقل ریلی و توسعه حمل و نقل ترکیبی بین دو کشور در امر ترانزیت و نیز آمادگی ایران برای حمل ریلی بیش از دو میلیون تن کالا از قلمرو جمهوری اسلامی از مسیر شرق دریای خزر و همچنین حمل و نقل جاده ای و بررسی مشکلات رانندگان دو کشور بالاخص در زمینه صدور سریع ویزا بحث و تبادل نظر و راهکارهای مشخصی در این موارد پیش بینی و اتخاذ کردند.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی در پایان اضافه کرد: مقرر شد پروتکل چهاردهمین نشست همکاری های حمل و نقلی دو کشور ظرف هفته آینده جمع بندی و نهایی شده و در حاشیه کمیسیون مشترک جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه به امضاء طرفین برسد.

کد خبر: ۲۵۹٬۰۱۸

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha