۲۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۷
اتصال دریا به دریا از بندر شهید رجایی به بندر کاسپین به زودی اجرایی می‌شود
وزیر راه و شهرسازی:

اتصال دریا به دریا از بندر شهید رجایی به بندر کاسپین به زودی اجرایی می‌شود

بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی از توافق ‌با روسیه، عراق، سوریه، ارمنستان و ترکمنستان برای توسعه روابط ترانزیتی خبر داد و گفت: اتصال ‌بندر شهید رجایی به بندر کاسپین ‌اجرایی می‌شود.

به گزارش بازار، مهرداد بذرپاش پیش از طهر امروز در آیین گشایش پایانه جدید مسافری فرودگاه کیش ضمن قدردانی از مدیرانی که در ساخت این پروژه مشارکت داشتند، اظهار کرد: توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقلی مناطق آزاد در همه شقوق یک موضوع جدی است و حمل‌ونقل هوایی در جزیره کیش به عنوان اصلی‌ترین روش جابه‌جایی مسافر و بار از اهمیت ویژه‌ و راهبردی برای توسعه این منطقه برخوردار است بنابراین در دولت عزم‌مان را بر تکمیل و توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل در تمام حوزه‌ها گذاشته‌ایم.

وی احداث فرودگاه در منطقه‌ای که دسترسی مردم فقط از مسیر هوایی امکانپذیر است را پروژه‌ای راهبردی دانست و افزود: باید پس از بهره‌برداری از این پروژه زیبا، به فرصت‌های لجستیکی در مناطق آزاد توجه بیشتری داشته باشیم و در جذب سرمایه‌گذاری‌ها کوتاهی نکنیم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه رویکرد و جهت‌گیری جدیدی در مدیریت مناطق آزاد حاکم شده است و قرار است به فرصت‌های درخشان سرمایه‌گذاری و لجستیکی و ترانزیتی برای کشور تبدیل شود، تصریح کرد: فرصت‌های ترانزیتی به عنوان ظرفیت تولید ثروت برای حال و آیندگان در مناطق آزاد به ویژه منطقه آزاد کیش تجلی می‌یابد.

بذرپاش با بیان‌ اینکه ‌مناطق آزاد از جمله منطقه آزاد کیش باید دروازه‌های سرمایه‌گذاری برای کل کشور باشند و زیرساخت‌های فراهم شده در جزیره کیش از جمله پروژه فرودگاهی افتتاح شده، نه تنها برای توسعه این جزیره بلکه برای کل کشور تاثیرگذار خواهد بود چرا که می‌تواند موجب جذب سرمایه داخلی و خارجی شود، ادامه داد: جذب سرمایه‌گذاری و حضور سرمایه‌گذاران در کشور نیز بدون تجهیز فرودگاه‌ها و خدمات مناسب و به‌روز فرودگاه و افزایش پروازها ممکن نمی‌شود.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در اجلاس اکو که در سطح سران برگزار شد بر فرصت‌های ترانزیتی تاکید شد و ایران در این اجلاس به عنوان یکی از محورهای اصلی مطرح بود، تصریح کرد: تکمیل کریدور جنوب شرق تا شمال در دستور کار است و توافقات با روسیه، عراق، سوریه، ارمنستان و ترکمنستان در راستای توسعه فرصت‌های ترانزیتی است.

وی با بیان اینکه مردم از مسئولان توقع خدمت دارند و نهضت اتمام طرح‌های نیمه تمام در دولت سیزدهم با جدیت پیگیری می‌شود، تصریح کرد: اتصال دریا به دریا از بندر شهید رجایی به بندر کاسپین نیز به زودی اجرایی می‌شود.

وزیر راه خاطرنشان کرد: در بخش هوایی توسعه پایانه‌های کشور در دستور کار و عملیات توسعه فرودگاه بین المللی امام خمینی در تهران تا دو هفته آینده آغاز می‌شود.

کد خبر: ۲۵۵٬۴۵۷

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha