۲۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۹
برای اولین بار اوراق گواهی سپرده خاص توسط بانک رفاه کارگران منتشر می‌شود
مدیرعامل بانک رفاه کارگران:

برای اولین بار اوراق گواهی سپرده خاص توسط بانک رفاه کارگران منتشر می‌شود

مدیرعامل بانک رفاه کارگران گفت: در اوراق گواهی سپرده خاص سرمایه گذار در ابتدا سود علی الحساب در طول مدت فعالیت بنگاه و فعالیت اقتصادی پرداخت می‌شود.

به گزارش بازار، اسماعیل لله‌گانی؛ مدیرعامل بانک رفاه کارگران در مراسم رونمایی از طرح اوراق گواهی سپرده خاص اظهار کرد: برای اولین بار اوراق گواهی سپرده خاص توسط بانک رفاه کارگران منتشر می‌شود. در خصوص این اوراق نکته مهمی وجود دارد اینکه با استفاده از این اوراق مردم می‌توانند در فعالیت‌های مولد مشارکت داشته باشند و از سود آن بهره‌مند شوند. مردم با این ابزار شریک واقعی پروژه‌ها هستند و از سودی که بر اساس حسابرسی فعالیت‌های تولیدی به دست آمده است منتفع می‌شوند.

وی افزود: بر اساس این اوراق در ابتدا سود علی الحساب در طول مدت فعالیت بنگاه و فعالیت اقتصادی پرداخت می‌شود و در پایان پس از ارزیابی و حسابرسی سود واقعی پرداخت می‌شود.

مدیرعامل بانک رفاه کارگران در ادامه گفت: پیش از این طرح را نزد برخی از علمای بانکداری اسلامی مطرح کرده‌ایم و علما اسلامی این اوراق را از منظر شرعی تائید کرده‌اند.

وی ابراز داشت: در بانک رفاه دو طرح را با این روش آغاز کرده‌ایم و به زودی استفاده از این ابزار را افزایش می‌دهیم.

لله گانی با اشاره به اینکه یکی از موضوعات مهم امنیت سرمایه‌گذاری است و پلیس امنیت اقتصادی اقدامات بسیار خوبی را در این راستا انجام داده است، اظهار کرد: اولین همایش امنیت اقتصادی چند وقت پیش توسط پلیس امنیت اقتصادی برگزار شد و دستاوردهای بسیار خوبی داشت.

وی افزود: در بسیاری از کشورها شورای امنیت سرمایه گذاری داریم و این شورا می‌تواند در تامین امنیت سرمایه‌گذاران بسیار موثر باشد. در این همایش پیشنهاد ایجاد شورای امنیت سرمایه‌گذاری را مطرح کردیم.

لله‌گانی در ادامه گفت: بسیاری از سرمایه‌گذاران نیازمند حمایت هستند و برخی واحدهای تولیدی با مشکلاتی مواجه هستند که موجب می‌شود سرمایه‌گذاران با ریسک مواجه شوند. در کاهش این ریسک‌ها به همکاری پلیس امنیت اقتصادی نیاز داریم و با اقداماتی که توسط پلیس امنیت اقتصادی انجام می‌شود ریسک سرمایه‌گذاران کاهش پیدا می‌کند.

کد خبر: ۲۵۵٬۴۲۱

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha