اکثر کاربران شب‌ها خوب نمی‌خوابند!
سامسونگ هشدار داد

اکثر کاربران شب‌ها خوب نمی‌خوابند!

در عین‌حال که مدت زمان خواب کاهش یافته‌ است، زمان بیداری در طول خواب نیز افزایش یافته است، که درنهایت منجر به کاهش کارایی خواب می‌شود.

به گزارش بازار، گزارش سامسونگ ۷۱۶ میلیون خواب شبانه کاربران Samsung Health و Galaxy Watch در سراسر جهان را اسکن می‌کند. اگرچه علاقه به سلامت خواب به شدت افزایش یافته‌ است، اما واقعیت تاسف‌بار این است که کیفیت خواب افراد هر شب درحال کاهش است. سامسونگ می‌گوید جهان با یک معضل خواب مواجه است.

داده‌ها بین ژوئن ۲۰۲۱ و مه ۲۰۲۳ جمع‌آوری شده‌ است. تعداد کاربرانی که به‌طور فعال کیفیت خواب خود را دنبال می‌کنند در دو سال گذشته ۱۸۲ درصد افزایش یافته است. با این‌حال کارایی و کیفیت خواب در همه‌جا و برای همه درحال کاهش است. سامسونگ درحال مقایسه دو دوره است: ژوئن ۲۰۲۱ تا مه ۲۰۲۲ و ژوئن ۲۰۲۲ تا مه ۲۰۲۳.

سامسونگ کشف کرد که میانگین مدت زمان خواب در سراسر جهان از ۷ ساعت و ۳ دقیقه به ۶ ساعت و ۵۹ دقیقه کاهش یافته‌ است که درست زیر آستانه ۷ ساعت توصیه شده‌ توسط بنیاد ملی خواب است.

در عین‌حال که مدت زمان خواب کاهش یافته‌ است، زمان بیداری در طول خواب نیز افزایش یافته است، که درنهایت منجر به کاهش کارایی خواب می‌شود.

این الگو در هیچ جمعیت یا منطقه خاصی مجزا نبود. کاهش در طول مدت خواب و کارایی در تمام جنس‌ها، گروه‌های سنی و مناطق مورد مطالعه گزارش شده‌ است. در اینجا چند نکته کلیدی وجود دارد:

اگرچه راندمان خواب در مردان همچنان رو به کاهش است، زنان بیشترین کاهش را در سال گذشته تجربه کردند.

جمعیت‌شناسی قدیمی‌تر کاهش بیشتری را در کارایی خواب نشان داد. شایان ذکر است، افراد بالای ۷۰ سال کاهشی تقریباً دو برابر بیشتر از افراد ۲۰ ساله را تجربه کردند.

آمریکای شمالی شاهد بیشترین کاهش راندمان خواب بود، درحالی‌که آسیا کمترین میزان را داشت.

در خارج از اروپا و آمریکای شمالی، تمام مناطق دیگر کمتر از هفت ساعت خواب داشتند.

کد خبر: ۲۵۱٬۸۹۱

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha