۲۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۷
شکاف حقوقی شاغلین و بازنشستگان کمتر می شود
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه:

شکاف حقوقی شاغلین و بازنشستگان کمتر می شود

زنگنه، سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه جزئیات جلسات این کمیسیون با دولت در زمینه متناسب سازی حقوق بازنشستگان را تشریح کرد.

به گزارش بازار به نقل از خانه ملت، محسن زنگنه، با اشاره به تعیین تکلیف موضوع «متناسب سازی حقوق بازنشستگان» در کمیسیون تلفیق گفت: کمیسیون تلفیق و دولت همچنان در حال تلاش برای رسیدن به راهکاری مناسب در زمینه متناسب سازی حقوق بازنشستگان هستند.

وی افزود: پیشنهاداتی در این بخش از سوی کمیسیون تلفیق و شخص بنده به دولت ارائه شد و روی همین ایده با دولت کارها ادامه یافت. از این رو الحمدالله روی این ایده و با یک تغییرات جزئی، به یک جمع‌بندی اولیه دست پیدا کردیم.

شکاف حقوقی شاغلین و بازنشستگان کمتر می شود
زنگنه در تشریح ابعاد پیشنهاد کمیسیون تلفیق در زمینه متناسب سازی حقوق بازنشستگان تاکید کرد: ما هر ساله حقوق شاغلین و بازنشستگان را در قانون بودجه افزایش می‌دهیم لذا بر اساس پیشنهاد کمیسیون تاکید داشته‌ایم که امکان قانونی بودجه سنواتی در طول سال‌های برنامه به گونه‌ای تدارک دیده شود که بتواند شکاف حقوقی بین شاغلین و بازنشستگان را کمتر کند.

افزایش درصدی حقوق بازنشستگان؛ ماحصل متناسب سازی حقوق در برنامه هفتم

وی با بیان اینکه در این الگو تلاش داریم تا درصدی حقوق بازنشستگان را افزایش دهیم، تاکید کرد: به واقع تلاش داریم به میزانی که بازنشستگان عزیز مد نظرشان است و اختلاف ایجاد شده، برسیم. البته این حقوق شبیه شاغلین نمی‌شود چرا که بالاخره بازنشسته عزیز ما دیگر سر کار نمی‌رود و اما شاغل ما باید هزینه‌های جانبی اشتغال خود را پرداخت کند.

تلاش برای تغییرات حقوق بازنشستگان در سال‌ اول اجرای برنامه هفتم
این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: همچنین تلاش می کنیم تغییرات در حقوق بازنشستگان در سال‌های ابتدایی برنامه هفتم رخ دهد بنابراین بر اساس توافقی صورت گرفته با دولت تلاش داریم حداقل در طول برنامه هفتم، به متناسب سازی حقوق بازنشستگان دست پیدا کنیم.

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه افزود: البته در جزئیات این مسئله ممکن است برخی افراد، در سال اول برنامه و وابسته به میزان حقوقشان، از متناسب سازی برخوردار شوند و برخی در سال‌ دوم و یا سال سوم. بنابراین این موارد مباحثی است که باید در کمسیون تلفیق و در صحن مورد جمع‌بندی قرار گیرد.

دولت با کلیات پیشنهاد مجلس درباره متناسب سازی حقوق بازنشستگان براساس فرمول کمیسیون تلفیق موافق است
سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه با بیان اینکه دولت با کلیات پیشنهاد مجلس در این بخش موافق است، تاکید کرد: دولت با کلیات متناسب سازی حقوق بازنشستگان در طول برنامه و براساس فرمولی که از سوی کمیسیون تلفیق ارائه داده، موافق است.

زنگنه با اشاره به موضوع سنجه‌های عملکردی در موضوع بازنشستگان که مورد اختلاف مجلس و دولت بود گفت: در این بخش هم مجدداً مذاکراتی با دولت صورت گرفته تا یک الی دو ماده ای که در این بخش حذف شد، به نفع بازنشستگان اصلاح شود.

کد خبر: ۲۴۹٬۴۶۶

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha