۲۹ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۹
عرضه بیش از ۲۴۱ هزار تن فرآورده هیدروکربوری در بورس انرژی

عرضه بیش از ۲۴۱ هزار تن فرآورده هیدروکربوری در بورس انرژی

بورس انرژی ایران امروز چهارشنبه میزبان عرضه بیش از ۲۴۱ هزار و ۷۴ تن فرآورده هیدروکربوری است که بیش از ۶۸ هزار و ۹۴۹ تن آن به عرضه‌های گوناگون پتروشیمی نوری در رینگ صادراتی اختصاص دارد.

به گزارش بازار، امروز ۲۹ شهریور ۱۴۰۲، معادل ۳۵ هزار و ۹۴۹ تن برش سنگین دریایی، ۲۰ هزار تن رافینت دریایی، ۱۰ هزار تن نفتای سبک، دو هزار تن برش سنگین و یک هزار تن رافینت از مهمانان رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران‌اند که توسط پتروشیمی نوری عرضه می‌شوند.

شرکت پالایش نفت آبادان هم بخش زیادی از عرضه‌های امروز را به خود اختصاص داده و ۳۵ هزار تن نفت‌گاز و ۱۰ هزار تن گاز مایع را در رینگ صادراتی عرضه کرده‌است.

از دیگر عرضه‌های رینگ صادراتی امروز می‌توان به ۴۱ هزار و ۵۸۷ تن نفت سفید شرکت نفت ستاره خلیج فارس اشاره کرد که به‌صورت دریایی تحویل داده می‌شود.

بیش از ۲۶ هزار و ۹۶۲ تن هیدروکربن سنگین و هفت هزار تن رافینیت نیز توسط پتروشیمی بوعلی‌سینا در رینگ صادراتی عرضه می‌شود که تحویل آن‌ها به‌صورت دریایی است.

پتروشیمی فن‌آوران پنج‌هزار و ۶۰۰ تن متانول را در فهرست عرضه‌های صادراتی امروز قرار داده که تحویل پنج هزار تن آن به‌صورت دریایی است.

۲۰ هزار تن گاز مایع پالایش نفت شازند و ۱۰ هزار تن گاز مایع پتروشیمی خارک از دیگر عرضه‌های رینگ بین‌الملل امروز بورس انرژی ایران‌اند.

رینگ داخلی بورس انرژی ایران نیز امروز میزبان ۱۲ هزار و ۹۷۵ تن فرآورده هیدروکربوری است.

پتروشیمی نوری در رینگ داخلی هم چهار هزار تن برش سبک عرضه کرده‌است. پالایش گاز بیدبلند هم چهار هزار تن برش پنتان و ۴۰۰ تن نرمال بوتان را مهمان این رینگ کرده‌است.

پتروشیمی بیستون با سه‌هزار تن انواع حلال در فهرست عرضه‌کنندگان قرار گرفته و پالایش نفت کرمانشاه هم یک‌هزار تن حلال ۴۰۲ را در رینگ داخلی امروز عرضه کرده‌است.

۵۰۰ تن زغال‌سنگ بیتومینه کک‌شو شرکت احداث معدن تکافر سپاهان و ۷۵ تن اکسیژن مایع شرکت فجر انرژی خلیج فارس از دیگر عرضه‌های امروز در رینگ داخلی است.

بورس انرژی ایران روز گذشته شاهد معاملات ۲۱ هزار و ۴۸۳ تن فرآورده هیدروکربوری به ارزشی نزدیک به ۵.۶ هزار میلیارد ریال بود.

دیروز معادل ۳۰۰ تن برش هیدروکربن‌های ۵ کربنه و بالاتر پتروشیمی تبریز به ارزشی بالغ بر ۲۸۴.۵ هزار دلار در رینگ بین‌الملل مورد دادوستد قرار گرفت. این عرضه با رقابت همراه شد و افزون بر ۶۲.۵ هزار دلار ارزش حاصل از رقابت متقاضیان نصیب عرضه‌کننده کرد. یک‌هزار تن تقاضا نیز برای این معامله به ثبت رسید.

رینگ صادراتی بورس انرژی شاهد معاملات یک‌هزار تن گاز مایع شرکت پتروشیمی بوعلی‌سینا به ارزش ۵۱۵ هزار دلار نیز بود.

رینگ داخلی بورس انرژی نیز میزبان معاملات ۱۹ حامل انرژی بود که میعانات گازی پالایش گاز خانگیران، سی‌اس‌او پالایش نفت شازند و حلال ۵۰۳ پالایش نفت اصفهان از مهم‌ترین این معاملات بودند.

کد خبر: ۲۴۴٬۴۶۸

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha