۲۹ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۸
سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ۷ سند همکاری به منظور توسعه دانش‌بنیان‌ها امضا کرد
در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست؛

سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ۷ سند همکاری به منظور توسعه دانش‌بنیان‌ها امضا کرد

هفت تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و شرکت‌های داخلی به منظور مقابله با شرایط تحریم و توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و تکمیل زنجیره ارزش پتروشیمی به ارزش ۵۸ میلیون دلار امضا شد.

به گزارش بازار، سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در حاشیه سومین روز از برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست، تفاهم‌نامه همکاری ایجاد پارک کلر با شرکت پتروکاسپین سپهر به منظور مقابله با شرایط تحریم، بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و تقویت مشارکت بخش خصوصی را با ظرفیت تولید سالانه ۱۹۲ هزار و ۵۰۰ تن امضا کرد. محل اجرای این طرح سایت سه منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و ارزش آن ۱۸ میلیون دلار و ۶۰۰ میلیارد ریال است.

تفاهم‌نامه تولید پلی‌اتیلن ترفتالات از ضایعات PET گرید بطری در سایت یک به ارزش ۱۰ میلیون دلار و ۶۰۰ میلیارد دلار با ظرفیت تولید سالانه ۸ هزار تن با شرکت فن تدبیر آویژه امضا شد. از جمله اهداف امضای این تفاهم‌نامه توسعه سرمایه‌گذاری‌های زیست محیطی و سلامت‌محور و بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و تقویت مشارکت بخش خصوصی است.

طرح احداث مجتمع بازیافت پسماند و پساب با شرکت پزشک افزار پهناب کاسپین در سایت یک منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی به ارزش ۲۶۷ میلیارد ریال و ظرفیت تولید سالانه ۳ هزار و ۶۰۰ تن از دیگر تفاهم‌نامه‌های امضا شده بود. از جمله اهداف امضای این تفاهم‌نامه توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و تقویت مشارکت بخش خصوصی اعلام شده است.

برای نخستین بار در منطقه جنوب تفاهم‌نامه ایجاد کارخانه نوآوری با شرکت تحلیل‌گران علوم سگال در سایت یک با ارزش ۱۵ هزار میلیارد ریال امضا شد.

تفاهم‌نامه تولید مواد حد واسطه، مواد مؤثره و اقلام بسته‌بندی دارویی به ارزش ۱۰ میلیون دلار و ۴ هزار میلیارد ریال با سندیکای دارویی به امضا رسید. خودکفایی صنعت دارویی و گسترش صادرات اقلام دارویی از جمله اهداف امضای این سند همکاری است.

همچنین تفاهم‌نامه استحصال بنزن و تولوئن از DPG با شرکت صدرا شیمی خوزستان به ارزش ۲۰ میلیون دلار و ۲۲ هزار میلیارد ریال با ظرفیت سالانه ۹۰ هزار تن با هدف تکمیل زنجیره ارزش صنعت پتروشیمی و جلوگیری از خام‌فروشی به امضا رسید.

تفاهم‌نامه همکاری سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با منطقه آزاد اروند نیز به منظور احداث طرح‌های پتروشیمی در این مراسم امضا شد.

هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاست که از روز یکشنبه (۶ شهریورماه) با رویکرد توسعه تکمیل زنجیره ارزش، حمایت از تولید ملی و رونق ساخت داخل در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز به‌کار کرد، به‌مدت چهار روز دایر است.

کد خبر: ۲۴۴٬۴۴۰

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha