۲۷ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۸
برقراری ارتباط داده‌ای و نرم افزاری در ساخت تجهیزات از سوی شرکت های دانش بنیان
در ششمین جایزه ملی تعالی نگهداری مطرح شد؛

برقراری ارتباط داده‌ای و نرم افزاری در ساخت تجهیزات از سوی شرکت های دانش بنیان

رئیس هیات مدیره انجمن نگهداری و مدیریت دارایی های ایران با تاکید بر استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان گفت: ارتباط داده‌ای و نرم افزاری در ساخت تجهیزات مهم است که باید از سوی این شرکت‌ها صورت بگیرد.

به گزارش بازار، سعید رمضانی رییس هیات مدیره انجمن نگهداری و مدیریت دارایی های ایران در حاشیه همایش ششمین دوره جایزه ملی نگهداری که در پژوهشگاه نیرو برگزار شد اظهار کرد: بحثی که در کشور مهم است نگهداشت نواوری در بهره‌وری است باید به طرق مختلف، بهره‌وری را در حوزه دارایی ها از طریق نواوری افزایش دهیم.

وی افزود: مطالبه سازمان ملی بهره وری و معاون رییس جمهور از شرکت های دولتی و خصوصی، نگهداری از دارایی ها از طریق نواوری است. اینکه چه کسی می تواند برای نگهداری از تجهیزات خلق نواوری انجام دهد مهم است. نواوری از طریق تخریب خلاق، سیستم های نابهره ور را از بین می برد. رمضانی گفت: نواوری از سوی شرکت های دانش بنیان نیز اهمیت دارد باید سیاست گذاری کنیم تا ظرفیت و سرمایه های این شرکت ها در حوزه دارایی را به کار بگیریم.

وی تاکید کرد نگهداشت از تجهیزات باید اقتصاد شود کشوری که مردم آن از نگهداری کردن، پول به دست نیاورند از خراب شدن و تعمیر پول در می آورند.

وی همچنین درباره همکاری شرکت های دانش بنیان گفت: باید این شرکت ها حمایت خود را داشته باشند چراکه ارتباط داده ای و نرم افزاری در ساخت تجهیزات مهم است.

آمادگی وزارت نیرو برای استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان
درجهت مدیریت دارایی‌های فیزیکی رئیس پژوهشگاه نیرو گفت: در وزارت نیرو امکاناتی در حوزه شرکت های دانش بنیان داریم لذا از فعالیت بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان استقبال می کنیم تا مدیریت دارایی های فیزیکی صورت بگیرد.

مجید عمیدپور رئیس پژوهشگاه نیرو در همایش ششمین دوره جایزه ملی نگهداری که در پژوهشگاه نیرو برگزار شد در حوزه بهره برداری بهینه از سرمایه های وزارت نیرو که در گروی پیاده سازی نظام نوین مدیریت دارایی های فیزیکی است اظهار کرد: برخی اوقات احساس می شود مدیریت دارایی به فراموشی سپرده شده لذا نیاز است منابع و دارایی های کشور مدیریت شود. به طور مثال براورد این است که در حوزه تولید برق، یک میلیارد دلار است این سرمایه به چرخش است اگر بتوان از دانش افراد مختلف در این باره استفاده کرد، مدیریت خوبی صورت می گیرد.

وی افزود: به طور مثال در چند ماه آینده، باید عدد عظیمی را صرف تعمیرات اساسی نیروگاه های کشور کنیم لذا موضوع انجمن نت بسیار مهم است.

عمیدپور با اشاره به فعالیت شرکت های دانش بنیان گفت: آمادگی داریم بخش خصوصی و این شرکت ها که صاحب تجربه هستند، در فعالیت های وزارت نیرو به ما کمک کنند در وزارت نیرو امکاناتی در حوزه شرکت های دانش بنیان داریم لذا از فعالیت بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان استقبال می کنیم تا مدیریت دارایی های فیزیکی صورت بگیرد.

شرکت های دانش بنیان در تولید و بومی سازی قطعات تلاش کنند
دبیر انجمن نگهداری و مدیریت دارایی های ایران بر تلاش و فعالیت موثر شرکت های دانش بنیان در تولید، ساخت و بومی سازی قطعات تاکید کرد. نوید نصر دبیر انجمن نگهداری و مدیریت دارایی های ایران در همایش ششمین دوره جایزه ملی نگهداری که در پژوهشگاه نیرو برگزار شد با بیان فعالیت این انجمن گفت: انجمن نگهداری از سال ۸۳ به منظور ارتقای فرهنگ صحیح نگهداری و بهره وری در صنایع شکل گرفته است و در سال ۹۶، جایزه ملی نگهداری با هدف تببین ارزش و جایگاه پرداختن اصولی به نگهداشت دارایی راه اندازی و تاسیس شد.

وی افزود: با توجه به تحریم ها در کشور ضرورت نگهداشت و مدیریت دارایی ها اهمیت بالایی دارد تا بهترین و بیشترین ارزش نصیب جامعه و شرکت های مختلف شود. نصر بیان کرد: خلا بزرگ تحریم ها در کشور اجازه نمی دهد تا از انتقال تکنولوژی و استفاده از فناوری های روز دنیا بهره مند شویم که شرکت های دانش بنیان باید این خلا را در راستای مدیریت بهینه، ساماندهی کنند.

وی افزود: تاکید ما نواوری بهره وری است شرکت های دانش بنیان باید تلاش کنند تولید، ساخت و بومی سازی قطعات همچنین به روز اوری فناوری را مدیریت کنند تا دارایی ها نیز مدیریت شود.

وی در پایان تاکید کرد عرصه برای حضور فعال شرکت های دانش بنیان وجود دارد امیدواریم بیش از پیش شاهد حضور شرکت ها در این راستا باشیم. استفاده از آینده پژوهی و فناوری های نوظهور در حوزه نگهداری و مدیریت دارایی های ایران در ادامه این رویداد، جبارعلی ذاکری رئیس کمیته علمی جایزه ملی تعالی نگهداری، اظهار کرد: نقش و اهمیت برگزاری چنین فعالیت هایی در تعیین شرکت هایی که موفق شدند در نگه داری و تعمیر در موضوع نت گام های موثری بردارند و باعث بهبود مستمر همچنین ارتقای بهره وری و پیشرفت و توسعه مجموعه های خود شوند گام موثری است.

ذاکری بیان کرد: تعداد شرکت هایی که در حوزه فعالیت جدید وارد رقابت شدند، افزایش پیدا کرد امیدواریم اثرات این حضور و فعالیت در بحث های اقتصادی و عملکردهای شرکت ها مشخص شود.

وی اظهار کرد: اولین گام برای توسعه نگهداری ها و مدیریت دارایی ها در مجموعه ها، تغییر باوران مدیران ارشد سازمان هاست در سازمان هایی که این باور را دارند شاهد موفقیت های خوبی بودیم لذا یکی از تکالیف ما فعالان در حوزه نت، تغییر نگاه مدیران به مقوله نت است البته باید فرهنگ سازی در سازمان ها شکل بگیرد. ذاکری گفت: انجمن نگهداری نت ایران، این گام را موثر می داند و در اولویت برنامه های خود قرار می دهد.

وی بیان کرد: بحث تغییری که در عنوان انجمن داده شده، اضافه کردن بخش دارایی های فیزیکی مورد توجه بوده است این موضوع مقوله ای است که در کنار نت مفهوم پیدا می کند و برای ارتقای بهره وری در سازمان و بهبود فرایندها می تواند مکمل فعالیت های انجمن باشد. وی اشاره کرد: از سال گذشته ملی شدن جایزه به تصویب سازمان بهره وری ایران رسیده است که این امر نشان ازاهمیت موضوع برای سازمان ملی بهره وری را زیاد می کند چراکه با بررسی ارزیابی فرایندها ملی بودن جایزه تایید شده است.

ذاکری افزود: استفاده از آینده پژوهی و فناوری های نوظهور در حوزه نت نیازمند همت جمعی است کاربرد هوش مصنوعی در نت و موارد مشابه می توان گام های موثری را در این بین تحقق بخشد.

برقراری ارتباط داده‌ای و نرم افزاری در ساخت تجهیزات از سوی شرکت های دانش بنیان

کد خبر: ۲۴۴٬۰۵۶

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha