۲۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۶
جلوگیری از فرار مالیاتی با اجرای کامل سامانه مودیان و پایانه‌های فروشگاهی

جلوگیری از فرار مالیاتی با اجرای کامل سامانه مودیان و پایانه‌های فروشگاهی

سرپرست مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی کشور گفت: با فعالیت و استقرار کامل سامانه مودیان و پایانه‌های فروشگاهی، عملا جایی برای فرار مالیاتی از طریق کالای قاچاق باقی نمی‌ماند.

به گزارش بازار، مهدی موحدی بکنظر سرپرست مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی کشور: گفت: با اجرای کامل سامانه مودیان، عدالت مالیاتی ارتقاء یافته و هرکدام از مشاغل، مالیات واقعی خود را می‌پردازند.

مهدی موحدی بکنظر سرپرست مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به تاثیر راه‌اندازی سامانه مودیان در شفاف سازی امور مالیاتی اظهار داشت: این سامانه اساسا برای شفاف سازی طراحی شده و باید تولیدکننده، مصرف کننده و واردکننده مسیر مشخص شده در پایانه‌های فروشگاهی را طی کنند.

موحدی بکنظر به تاثیر سامانه مودیان در جلوگیری از قاچاق کالا هم اشاره کرد و گفت: با فعالیت و استقرار کامل سامانه مودیان و پایانه‌های فروشگاهی، عملا جایی برای فرار مالیاتی از طریق کالای قاچاق باقی نمی‌ماند.

سرپرست مرکز تنظیم مقررات نظام پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان سازمان امور مالیاتی افزود: این سامانه برای گروه‌های مختلف طبقه بندی شده که آن‌ها باید مسیر واردات و تولید را در سامانه پایانه‌های فروشگاهی دقیقا تعیین کنند تا مالیات واقعی از مودیان اخذ شود. با استفاده از این سامانه، دخالت عوامل انسانی برای اخذ مالیات سلیقه‌ای حذف و نارضایتی از پرداخت مالیات هم به مراتب کمتر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه در کشور ما اقتصاد زیرزمینی کلانی شکل گرفته که مبنای آن هم قاچاق است، تصریح کرد: با استفاده از تمهیدات اندیشیده شده در سامانه مودیان، ارگان و نهادها که باید اقلامی را خریداری کنند، نمی‌توانند از کالای قاچاق استفاده کنند؛ باید کالایی بخرند که در این سامانه ثبت شده باشد.

کد خبر: ۲۴۲٬۸۵۶

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha