۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۲
کد خبر: . ۲۳٬۸۰۳
دستگاه‌های اجرایی قادر به مدیریت بورس مسکن نخواهند بود

شاکری، نماینده مردم تهران در مجلس گفت: به نظر می رسد که دستگاه های اجرایی قادر به مدیریت بازار بورس مسکن نخواهند بود و این مسئله یک فضا به هم ریخته را ایجاد خواهد کرد.

به گزارش بازار به نقل از خانه ملت، اقبال شاکری، نماینده مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بازار مسکن در حوزه خرید و فروش و اجاره از سوی دولت رها باقی مانده است، گفت: قطعا در این شرایط و بدون اقدام عملی دولت، هر اقدامی هم در حوزه مسکن صورت گیرد، در بهبود شرایط اثرگذار نخواهد بود.

رویکرد کنونی دولت در حوزه مسکن عملا موجب تشدید حاشیه نشینی شده است
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: رویکرد کنونی دولت در حوزه مسکن عملا موجب تشدید حاشیه نشینی شده است، در این وضعیت به دلیل افزایش چشمگیر قیمت مسکن، مردم به ویژه در حوزه اجاره مجبور هستند که برای تأمین مسکن مورد نیازشان، مناطق پایین ترین را برای اجاره مسکن انتخاب کنند و با تداوم این شرایط افراد کم درآمد و ضعیف جامعه به تدریج به سمت حاشیه نشینی هدایت می شوند.

بهبود وضعیت بازار مسکن نیاز اجرای یک طرح یکپارچه در کشور است
وی با بیان اینکه بهبود وضعیت بازار مسکن نیاز به اجرای یک طرح یکپارچه در کشور دارد، افزود: تا وقتی دولت یک طرح یکپارچه برای مدیریت بازار مسکن اعم از تولید مسکن، خرید و اجاره مسکن طراحی و اجرایی نکند، نمی توان به بهبود وضعیت امید داشت.

شاکری با اشاره به برنامه دولت برای ارائه مسکن در بورس، گفت: این نگرانی وجود دارد که عرضه مسکن در بورس به افزایش قیمت ها در این بخش منجر شود، زیرا یک عده بورس باز و سفته باز با سبدگردانی و ایجاد بازارهای روانی زمینه را برای افزایش نمادهای بورس و افزایش قیمت مسکن فراهم می کنند.

دستگاه های اجرایی قادر به مدیریت بازار بورس مسکن نخواهند بود
وی گفت: به نظر می رسد که دستگاه های اجرایی قادر به مدیریت بازار بورس مسکن نخواهند بود و این مسئله یک فضا به هم ریخته را ایجاد خواهد کرد.

۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۲
کد خبر: ۲۳٬۸۰۳

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 15 =