۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۰
کد خبر: . ۲۲٬۷۹۶
 بهره برداری از اراضی صنعتی قم فقط باید در اختیار سرمایه‌گذاران واقعی باشد

قم - شعاعی،‌ مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم با بیان اینکه اجازه دلالی و سفته‌بازی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان قم نمی‌دهیم، گفت: امتیاز حق بهره برداری از اراضی صنعتی صرفاً باید در اختیار سرمایه گذاران واقعی قرار گیرد.

به گزارش بازار به نقل از شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم، اسرافیل شعاعی گفت: سرمایه گذاران و تولید کنندگان واقعی همواره مورد توجه و تجلیل خواهند بود، لذا امتیاز حق بهره برداری از اراضی صنعتی صرفاً باید در اختیار سرمایه گذاران واقعی قرار گیرد.

وی با تأکید بر اینکه زمین‌های شهرک‌های صنعتی نباید محلی برای دلال‌بازی باشد، تصریح کرد: با توجه به اینکه برای ایجاد زیرساخت در شهرک‌های صنعتی هزینه‌های زیادی انجام شده است، بنابراین نباید زمین‌های این شهرک توسط عده‌ای معطل و حبس شود. بنابراین، تعیین تکلیف و فسخ قراردادهای راکد در شهرک‌های صنعتی استان با جدیت دنبال و با این هدف گذاری بستر برای سرمایه گذاران جدید فراهم می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم ضمن اشاره به برنامه‌های در دست اقدام شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم، تصریح کرد: استفاده از ظرفیت شهرک‌های موجود و فعال استان اولویت نخست شرکت شهرک‌های صنعتی است و در این راستا قرارداد زمین‌های واگذار شده که هیچ گونه بهره برداری منجر نشده‌اند، فسخ خواهد شد.

وی اظهار کرد: تعیین تکلیف قراردادهای منعقد شده راکد در سطح شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان که به سرمایه گذاران زمین واگذار شده، ولی به هر نحوی اراضی واگذار شده به آنان موجب راه اندازی واحد نشده است در جلسه هیأت حل اختلاف بررسی و تصمیم‌گیری می‌شود.

شعاعی تأکید کرد: استفاده از ظرفیت موجود در شهرک‌ها برای ایجاد واحدهای صنعتی در اولویت قرار دارد و در نتیجه میزان پیشرفت فیزیکی طرح‌ها و نیز ساخت و ساز واحدهای صنعتی به دقت رصد و کنترل می‌شود و اگر چنانچه اقدامی از سوی طرفین قرارداد بر روی زمین خریداری شده صورت نگیرد، بر اساس ضوابط و قوانین موجود نسبت به تعیین تکلیف آن اقدام می‌شود.

وی در پایان هشدار داد: شهروندان و سرمایه گذاران، برای پیشگیری از بروز مشکلات حقوقی و مالی آتی، فریب دلالان با عنوان فروش زمین در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان را نخورند و همه درخواست‌ها و معاملات احتمالی خود را قبلاً با واحد امور متقاضیان و حقوقی شرکت شهرک‌های صنعتی استان، هماهنگ و بررسی کنند.

۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۰
کد خبر: ۲۲٬۷۹۶

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 16 =