۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۰
مبارزه با فرارهای مالیاتی و ساماندهی معافیت‌های افسارگسیخته
سخنگوی سازمان مالیاتی تاکید کرد

مبارزه با فرارهای مالیاتی و ساماندهی معافیت‌های افسارگسیخته

موحدی، سخنگوی سازمان امور مالیاتی کشور از اقدامات گسترده این سازمان برای شناسایی و مبارزه با فرارهای مالیاتی خبر داد.

به گزارش بازار به نقل از ایبِنا، مهدی موحدی بکنظر، سخنگوی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: این سازمان در دولت سیزدهم با تاکید بر مالیات ستانی عادلانه به تشکیل و تقویت ادارات برای مبارزه با فرار مالیاتی در ادارات مالیاتی سراسر کشور اقدام کرد تا فرارهای مالیاتی را شناسایی کند.

اظهار داشت: اقدامات گسترده‌ای به صورت کلی و جزیی در سازمان امور مالیاتی صورت گرفته تا فرارهای مالیاتی شناسایی شود.

وی افزود: تعدادی از شرکت‌ها و معامله‌های صوری و مجازی به محلی برای پول‌شویی و فرار مالیاتی تبدیل شده بود که این شرکت‌ها شناسایی و ساماندهی شدند.

سخنگوی سازمان امور مالیاتی کشور با تاکید بر اینکه رویکرد تحولی سازمان امور مالیاتی شناسایی فرارهای مالیاتی با کاهش فشار به بخش تولید است، گفت: این سازمان با برنامه‌ها و سیاست‌های مختلف به دنبال شناسایی و بستن گلوگاه‌های فرار مالیاتی است.

درآمدهای مالیاتی در دولت سیزدهم افزایش یافت
موحدی بکنظر ادامه داد: معافیت‌های افسارگسیخته‌ای وجود دارد که باید این معافیت‌ها ساماندهی شوند و با استفاده از ظرفیت قانونی بتوانیم مالیات ستانی عادلانه‌ای داشته باشیم.

وی تاکید کرد: درآمدهای مالیاتی در دولت سیزدهم افزایش یافته است، ولی این میزان کافی نیست و باید تلاش‌های بیشتری در راستای شناسایی فرارهای مالیاتی و اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان کنیم.

به گفته رئیس مرکز آموزش، پژوهش و برنامه‌ریزی مالیاتی کشور، در گذشته کم توجهی به حوزه مالیات و ضعف ساختاری در نظام مالیاتی وجود داشت.

کد خبر: ۲۲۳٬۲۸۲

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha