۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۰
کد خبر: . ۲۱۱٬۹۱۶
از توسعه حجم مبادلات تجاری تا پرداخت مطالبات پیمانکاران ایرانی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: در جریان پنجمین کمیسیون مشترک بغداد و تهران پرداخت مطالبات پیمانکاران ایرانی فعال در کشور عراق و افزایش حجم مبادلات تجاری بین دو کشور مورد تاکید قرار گرفت.

داشتن درآمد دلاری همواره یکی از خواسته‌های اصلی هر فردی بوده و در روزهای اخیر نیز شاهد افزایش تعداد کسانی که به این درآمد رسیده‌اند هستیم. با داغ شدن بازار ارزهای دیجیتال، بیشتر افراد فعالیتشان را در این بازار افزایش داده‌اند که آمارها هم نشان دهنده جایگاه مهم ارز دیجیتال در میزان فعالیت و افزایش درآمد دلاری آن‌ها می‌باشد. لینک بزرگترین سایت ایرانی برای فعالیت در این بازار و کسب درآمد دلاری، در پایین قرار داده شده است.

به گزارش بازار، علی رضایی، در تشریح حضور در پنجمین کمیسیون مشترک بغداد و تهران که طی هفته جاری در بغداد برگزار شد، گفت: هیاتی از جمهوری اسلامی ایران متشکل از وزیر امور اقتصادی و دارایی، رئیس کمیسیون اقتصادی ، اینجانب به عنوان عضو کمیسیون اقتصادی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و تعدادی از معاونین وزارت اقتصاد و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی به منظور تشکیل پنجمین کمیسیون مشترک بغداد و تهران و پیگیری مصوبات چهارمین نشست این کمیسیون مشترک در کشور عراق حاضر شدیم.

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی در قالب کمیته های پنجگانه شامل کمیته حمل و نقل، انرژی، توریسم و گردشگری، کمیته پولی و بانکی و کمیته زیر ساخت مسائل بین دو کشور بررسی شد، ادامه داد: در جریان این سفر نشست‌های بسیار خوبی با السودانی نخست وزیر، فواد حسین وزیر خارجه ، وزیر تجارت و نایب رئیس اول مجلس کشور عراق داشتیم.

وی با تاکید بر اینکه در جریان پنجمین کمیسیون مشترک بغداد و تهران مقرر شد شرایط برای افزایش حجم مبادلات تجاری بین دو کشور تسهیل گری‌هایی صورت بگیرد، عنوان کرد: بیانیه قرائت شده پس از پایان این کمیسیون مشترک حاصل عملکرد کمیته هایی بود که از روزهای قبل فعالیت خود را آغاز کرده بودند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیمانکاران ایرانی پس از خروج آمریکایی‌ها و سرنگونی داعش در حوزه زیر ساختی حضور فعالی در کشور عراق دارند و مسئولین عراقی نیز از روند اجرای پروژه‌های رضایت داشتند، گفت: در جریان دیدارهای انجام شده با مسئولان عراقی روند پرداخت مطالبات پیمانکاران نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۰
کد خبر: ۲۱۱٬۹۱۶

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 1 =