۲۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۰
ساخت ۸۴ هزار مسکن در قالب طرح نهضت ملی برای کارکنان بخش خصوصی

ساخت ۸۴ هزار مسکن در قالب طرح نهضت ملی برای کارکنان بخش خصوصی

امروز سازمان ملی زمین و مسکن در راستای مولدسازی و با مشارکت بخش خصوصی در طرح نهضت ملی مسکن اقدام به انعقاد تفاهم‌نامه با شرکت‌های پیشران صنعت‌شهرها می کند و قرار است ۸۴ هزار مسکن ساخته شود.

بازار؛ گروه راه و مسکن: امروز دوشنبه در حالی طی تفاهمنامه‌ای که میان سازمان ملی زمین و مسکن با شرکت‌های پیشران استان های یزد، آذربایجان شرقی، کرمان و قزوین منعقد می‌شود که مقرر شده با واگذاری بیش از ۲ هزار و ۶۱۸ هکتار زمین، ۸۴ هزار واحد مسکونی برای کارکنان این شرکت‌ها ساخته شود.

بنابراین گزارش، اگر چه گفته می شد طرح نهضت ملی مسکن سرعت خوبی ندارد اما به نظر می رسد ورود بخش خصوصی بتواند سرعت این پروژه را بیش از پیش افزایش دهد.

بر اساس این تفاهم نامه سازمان ملی زمین و مسکن در راستای مولدسازی و مشارکت بخش خصوصی در طرح نهضت ملی مسکن، اقدام به انعقاد تفاهم‌نامه با شرکت‌های پیشران صنعت‌شهرها می کند.

سازمان ملی زمین و مسکن همچنین یک هزار و ۶۹۴ هکتار زمین را در استان یزد به شرکت‌های چادرملو، جهان آباد میبد، سنگ آهن مرکزی و سنگ آهن کویر واگذار خواهد کرد تا به ساخت ۴۴ هزار و ۳۵۰ واحد مسکونی در شهرهای اردکان، میبد، بافق و مروست اقدام کنند.

میزان اراضی در نطر گرفته شده برای شهر اردکان ۴۰۰ هکتار معادل ۱۲ هزار واحد مسکونی و برای شهر میبد و بافق نیز هر کدام ۶۰۰ هکتار معادل ۱۵ هزار واحد مسکونی است.

سازمان ملی زمین و مسکن در شهر مروست نیز ۹۴ هکتار زمین معادل ساخت ۲ هزار و ۳۵۰ واحد مسکونی واگذار خواهد کرد.

دو شهر بم و هرات در استان کرمان دیگر مناطق این تفاهمنامه هستند که با واگذاری ۸۰۰ هکتار زمین از سوی سازمان ملی زمین و مسکن به شرکت عمران ارگ جدید بم، ساخت ۳۷ هزار واحد مسکونی در آن‌ها آغاز خواهد شد.

بر اساس این تفاهمنامه ۱۲۰ هکتار زمین در استان آذربایجان شرقی، به شرکت مس مونگون واگذار خواهد شد که ۱۱۰ هکتار آن در تبریز و ۱۰ هکتار آن در شهر ورزقان قرار دارد.
این اراضی ظرفیت ساخت ۲ هزار و ۲۵۰ واحد مسکونی را دارد.

قزوین، دیگر صنعت شهر این تفاهمنامه است که با واگذاری ۴.۲ هکتار زمین در محدوده توسط سازمان ملی زمین و مسکن به شرکت الماس الموت، شاهد ساخت ۴۰۰ واحد مسکونی خواهد بود.

کد خبر: ۲۱۱٬۴۶۸

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha