۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۱
۱۱پروژه توسعه ای نفت پارس در ۱۴۰۱ چه بود؟|  ۱۵میلیون دلار سرمایه گذاری تولید را ۲۰ درصد افزایش داد
رشد بنیادین نماد شنفت چگونه رقم خورد؟

۱۱پروژه توسعه ای نفت پارس در ۱۴۰۱ چه بود؟| ۱۵میلیون دلار سرمایه گذاری تولید را ۲۰ درصد افزایش داد

شرکت نفت پارس در سالی که گذشت در حوزه پروژه های توسعه ای و بهره برداری از آنها  اقدامات مثبت و سازنده ای انجام داد که سرآغاز رشدی بنیادین و تحقق سودآوری برای این مجموعه در سال های پیش رو است.

بازار؛ گروه آب و انرژی: شرکت نفت پارس در سالی که گذشت در حوزه پروژه های توسعه ای و بهره برداری از آنها اقدامات مثبت و سازنده ای انجام داد که می تواند سرآغاز رشدی بنیادین و تحقق سودآوری برای این مجموعه در سال های پیش رو باشد. مهمترین پروژه های این شرکت در قالب ۱۱ طرح عمده تعریف شده بود.

به گزارش روابط عمومی نفت پارس، این شرکت که اولین تولید کننده محصولات روانکار در کشور است با وجود قدمت زیاد در این صنعت، بواسطه پروژه های توسعه ای انجام شده، در حال حاضر یکی از با کیفیت ترین تولیدکنندگان محصولات روانکار در بازار است.

نفت پارس طی سال ۱۴۰۱ بیش از ۱۱ پروژه مهم را افتتاح و به ثمر رساند که از آن جمله می توان به افزایش ظرفیت واحدهای فورفورال که منجر به افزایش ظرفیت تولید به میزان ۲۰ درصد وکاهش دمای کوره های اکسترکت میکس و درنتیجه کاهش مصرف گاز و بهبود شاخص مصرف انرژی پالایشگاه شد، اشاره کرد.

احداث یک دستگاه بویلر با ظرفیت ۳۵ تن بر ساعت و افزایش راندمان متناسب با ظرفیت و عملکرد بهینه بویلر با راندمان ۸۸ درصد متناسب با میزان مصرف گاز یکی دیگر از برنامه های توسعه ای این مجموعه بود.

از دیگر پروژه ها می توان به احداث کولینگ تاور واحدهای جذبی و بهینه سازی طراحی که ضمن ایجاد زیر ساخت، باعث افزایش ظرفیت واحد موم گیری به میزان ۱۰ درصد و در ادامه منجر به افزایش راندمان کولینگ تاور و کاهش مصرف انرژی شد، اشاره کرد.

همچنین احداث ۸ دستگاه مخزن ذخیره سازی محصولات جانبی به ظرفیت ۳۸۰۰ متر مکعب که باعث ایجاد بستری مناسب برای افزایش تنوع سبد محصولات جانبی از جمله انواع اسلاک وکس ها و اکستراکت شده است، نیز بخش دیگری از پروژه های توسعه ای این مجموعه طی سال ۱۴۰۱ به شمار می رود.

از دیگر پروژه ها که دستاوردهای زیست محیطی و کاهش مصرف انرژی را به همراه داشته است، می توان به بهینه سازی تکنولوژی سیستم بازیابی روغن در واحد مومگیری با احداث دو دستگاه کوره و در پی آن کاهش مصرف ۱۴ تن در ساعت بخار واحد موم گیری و صرفه جویی در مصرف آب های زیرزمینی به میزان ۸ مترمکعب اشاره کرد که از دیگر پروژه های توسعه ای این مجموعه در سالی که گذشت، بود.

۱۱پروژه توسعه ای نفت پارس در ۱۴۰۱ چه بود؟|  ۱۵میلیون دلار سرمایه گذاری تولید را ۲۰ درصد افزایش داد

بنابر این گزارش، پروژه ها و اقدامات ذکر شده، با میزان کل سرمایه گذاری معادل ۱۵ میلیون دلار، ۲۰ درصد افزایش تولید نسبت به سال قبل، درآمد ارزی سالیانه ۵۰ میلیون دلار، اشتغال ۹۰ نفر مستقیم و ۱۷۰ نفرغیرمستقیم، کاهش آلایندگی زیست محیطی و ...را به همراه داشته است که میتوان گفت این اقدامات از مهمترین دستاوردهای تحقق یافته شرکت نفت پارس طی سالی که گذشت و منطبق با شعار سال ۱۴۰۱ " تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین" می باشد.

لازم به ذکر است؛ طراحی و ساخت ۳ مخزن ۳۵ تنی جهت بهره برداری واحد بلندینگ و توسعه و افزایش ظرفیت خطوط تولید محصولات با بسته بندی بشکه، چلیک و به ویژه ظروف کوچک نیز برنامه های دیگر مجموعه نفت پارس طی سال ۱۴۰۱ بود که در این راستا با توسعه و بروز رسانی آزمایشگاه کنترل کیفیت ملزومات بسته بندی مطابق با استاندارد ملی، ارتقای کیفیت بسته بندی محصولات نیز محقق شد.

همچنین در سال ۱۴۰۱ واحد آزمایشگاه این مجموعه تعداد ۴ دستگاه آزمایش روغن و محصولات نفتی مطابق با آخرین تکنولوژی روز دنیا راه اندازی کرد که این موضوع باعث عرضه محصولات با کیفیت تر به مشتری خواهد شد.

امید است این شرکت با بهره برداری از این پروژه ها با رویکرد توسعه و پیشرفت و با تولید محصولات مبتنی بر دانش، مسیر خودکفایی را در کشور هموارتر سازد.

کد خبر: ۲۱۱٬۱۳۱

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha